Перегони між компаніями за систему прямого під’єднання смартфонів до супутників зацікавили Пентагон. Військові планують закупку цих послуг у комерційних операторів уже цієї весни. Також вони планують переглянути стратегію використання геостаціонарних та низькоорбітальних супутників.
Пряме під’єднання до супутників зацікавило військових
Клер Грейсон, голова відділу комерційного супутникового зв’язку Пентагону (CSCO), повідомила, що американські військові зацікавлені у розробках технології прямого зв’язку між мобільними пристроями та супутниками.
Перегони за можливість під’єднати смартфон до супутника напряму без встановлення додаткових антен, як у Starlink, тривають уже майже рік. У них беруть участь компанії Iridium, Lynk Global, AST SpaceMobile, Samsung, Globalstar та інші.
Поки що перелік послуг, які ці компанії надають своїм клієнтам через супутник, вкрай обмежений. Але CSCO вже зараз бачить майбутню можливість для солдатів отримати значно компактніші та багатофункціональніші засоби зв’язку, ніж ті, що використовуються зараз. Для цього вже цієї весни будуть укладені перші контракти про доступ до апаратів, які запустять тільки наприкінці року.
Низькоорбітальні та геостаціонарні супутники
Пряме під’єднання між смартфоном та супутником означатиме один важливий зсув у політиці космічного зв’язку Пентагону. Досі американські військові покладалися на потужні супутники на високій геостаціонарній орбіті. Їхня пропускна здатність була низькою, але вони весь час були у зоні доступу.
Тепер війська отримали доступ до великої кількості низькоорбітальних супутників, які надають значно кращі можливості для передачі даних. Проте, за словами Грейсон, це не означає, що Пентагон повністю відмовиться від геостаціонарних супутників.
Як і раніше, американські ЗС власними силами розміщуватимуть супутники зв’язку на геостаціонарних орбітах. І значний обсяг трафіку, перш за все, у найважливіших операціях, буде йти саме через них.
Закупівля ж послуг у комерційних операторів призначена для покриття потреби на другорядні задачі. При цьому Пентагон збирається повністю відмовитися від практики закупівлі певних обсягів трафіку. Він перейде на контракти, які передбачатимуть надання певного пакета послуг протягом тривалого часу.
За матеріалами Spacenews.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine