«Аль-Амаль» вийшов на ареоцентричну орбіту

9 лютого космічний апарат «Аль-Амаль», що належить ОАЕ, здійснив успішний 27-хвилинний маневр, під час якого зменшив свою швидкість на 1000 м/с, що дало йому змогу перейти на постійну орбіту навколо Марса. Отже, цей міжпланетний зонд став першим в історії арабським апаратом, який досяг Червоної планети.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

«Аль-Амаль» в уявленні художника. Джерело: MBRSC

Зараз «Аль-Амаль» перебуває на орбіті з перицентром на висоті 1 тис. км і з апоцентром на відстані 50 тис. км від марсіанської поверхні. Найближчим часом фахівці групи супроводу проведуть низку тестів, щоб упевнитися в тому, що апаратура зонда працює в штатному режимі. Далі автоматичний розвідник розпочне нову серію корекцій курсу, які розтягнуться на два місяці. Після їх завершення він перейде на постійну орбіту з періодом обертання 55 годин, перицентром 20 тис. км і апоцентром 43 тис. км, після чого розпочне виконання своєї наукової програми.

Номінальний термін служби зонда «Аль-Амаль» має становити два роки. Апарат займатиметься вивченням марсіанської атмосфери та клімату. Для цього він обладнаний трьома науковими інструментами — камерою EXI, ультрафіолетовим спектрометром EMUS та інфрачервоним спектрометром EMIRS. Передбачається, що всі зібрані ним дані будуть викладені у відкритий доступ.

За матеріалами https://spacenews.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів