Airbus випробовує свої марсоходи в кар’єрі біля Лондона

Європейський авіабудівельний гігант Airbus нещодавно провів випробування своїх роверів Mars Sample Fetch Rover та ExoMars. Запуск їх обох затримується, тому поки що вони демонструють своє вміння автономно їздити та збирати зразки в кар’єрі біля Лондона.

Mars Sample Fetch Rover
Mars Sample Fetch Rover. За матеріалами: space.com

Випробування марсоходів

Нещодавно кар’єр поблизу від Лондона став центром подій, під час яких удавав із себе Марс. Саме тут провів випробування двох своїх марсоходів європейський авіабудівний гігант Airbus. Обидва випробування відбувалися в повністю автономному режимі, тобто роботи вирішували, куди їхати й звідки відбирати зразки без участі людини.

Першим із них став Mars Sample Fetch Rover — чотириколісний агрегат, який має власну назву Codi. Він отримав координати, де була захована капсула, нібито із зібраними на поверхні зразками ґрунту, і поїхав її забирати. У процесі цього він користувався виключно вбудованими картами та системою навігації. Випробування визнали успішним.

Марсохід рухається достатньо повільно — зі швидкістю до 7 см за секунду. Проте робить це достатньо впевнено. Крім того, у нього є високотехнологічна роботизована рука для збору зразків.

Mars Sample Fetch Rover почали розробляти ще 2018 року, і він уже їздив раніше цим самим кар’єром. Щоправда, тоді йому не довелося збирати зразки. А вже 2026-го він мав вирушити на Червону планету. Проте 2022 року NASA в межах скорочення бюджету скасувала цю місію. Тепер представники Airbus шукають інші можливості використати ці технології для дослідження Марса або Місяця.

Доля ExoMars

Ще цікавішою є ситуація з другим апаратом, який умовно можна назвати ExoMars. Річ у тім, що це — назва усього проєкту дослідження Марса європейськими апаратами. Зазвичай же сам ровер, який мав полетіти на Червону планету, називають Rosalind Franklin. Проте це стосується тільки того екземпляра, який і мав летіти.

Статися це мало ще 2022 року. От тільки летіти він повинен був на російському «Протоні». І тут росія розв’язала широкомасштабну агресію проти України, й усі контакти з агресором довелося розірвати. Відтоді Rosalind Franklin зберігається у «чистій кімнаті» в Турині й очікує на можливість нової космічної подорожі.

А Airbus випробовує в кар’єрі поблизу Лондона його копію під назвою Charlie. Насправді це досить цікавий апарат. Він здатний самотужки долати найскладніший ландшафт і не наражатися при цьому на небезпеку.

Щоправда, робить він це феноменально повільно — зі швидкістю 1см/с. Саме цю проблему інженери намагаються розв’язати зараз.

За матеріалами www.space.com

Google Earth допоміг виявити прихований ударний метеоритний кратер
Airbus випробовує свої марсоходи в кар’єрі біля Лондона
Старт SpaceX Crew-9 вчергове перенесли на пізнішу дату
Чи може міжзоряний квантовий зв’язок залучити Землю або розв’язати парадокс Фермі?
10 мільярдів градусів: новий японський телескоп розкрив таємниці загиблої зорі
Туристична капсула Neptune піднялась на висоту 30 км під час випробування
Астрономи знайшли галактику, яка втратила свій «хвіст»
Другий пояс Койпера? Сонячна система може бути набагато більшою, ніж ми думали
Потенційно небезпечний астероїд у формі арахісу пролетів поруч із Землею
Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри