Африканські країни збираються підкорити космос

Африканські країни останніми роками все частіше створюють власні космічні агенції та запускають супутники. Континент є одним із лідерів у розвитку супутникового зв’язку. Крім того, велику роль у майбутньому відіграватиме моніторинг сільського господарства.

Запуск першого кенійського супутника
Запуск першого кенійського супутника. Джерело: www.aa.com.tr

Супутники африканських країн

Нещодавно невелика західноафриканська країна Кот-д’Івуар провела у себе конференцію NewSpace Africa, організовану Африканським союзом, і оголосила, що створює власну космічну агенцію. Також керівництво країни планує ще до кінця 2024 року відправити на орбіту свій супутник.

І це не єдина африканська країна, яка останнім часом заявила про свої космічні амбіції. У квітні ракета SpaceX вивела у космос перший супутник Кенії. Це далеко не перші африканські країни, які виводять на орбіту власні космічні апарати. Раніше це зробили Південна Африка, Нігерія, Алжир та Єгипет. Причому у випадку останнього це сталося ще 1998 року, тобто більш як чверть століття тому.

Насправді кількість запущених африканськими країнами супутників навіть більша. За даними міжнародних організацій, тільки з 2016 року вони вивели в космос 41 апарат. Щоправда, лише 9 з них були побудовані в самих країнах, а решту створили іноземні компанії. Загалом же близько 15 держав континенту мають власні космічні агенції.

Космічні перспективи Африки

Африка — останнє місце, про яке всі звикли згадувати, коли йдеться про освоєння космосу. Проте все змінюється з шаленою швидкістю. Зараз розробка невеликого супутника коштує від 50 до 100 тис. доларів. Вона цілком доступна великим університетам, а на континенті вони є.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

«Пріоритетом для африканських країн є спостереження за Землею — супутники, які відстежують хмарний покрив, кількість опадів, повені, посухи тощо», — сказав Мамаду Сарр, голова панафриканської групи Регіональної африканської організації супутникового зв’язку (RASCOM).

За даними ООН, більш як половина населення континенту все ще живе коштом сільського господарства. А кількість людей в Африці вже досягла мільярда. Крім того, тут розташовані 2/3 усіх орних земель планети, які досі не використовуються. Тож саме агромоніторинг є тим, що понад усе цікавить місцевих.

До того ж супутники спостереження використовуються африканськими країнами для розв’язання інших задач. Наприклад, вони дозволяють боротися з незаконним виловом риби. А військові відстежують за їхньою допомогою пересування загонів джихадистів, які загрожують територіям на південь від Сахари.

Африка будує супутниковий інтернет

Ще одним важливим напрямком розвитку космічної індустрії в Африці є супутниковий інтернет. Континент є одним зі світових лідерів із його впровадження. Фактично ця частина світу просто «перестрибнула» стадію дротових мереж і зараз будує наземну та космічну мережі, які нічим не поступаються тим, що є в розпорядженні розвинених країн.

Населення Африки потребує все більше і більше супутникових послуг. І йдеться не лише про дзвінки та мережу, але й такі специфічні речі, як телемедицина та інтернет-банкінг. Загальний обсяг космічного ринку континенту наступного року оцінюватиметься у 20 млрд доларів.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів