Адміністратор NASA підтвердив знімання фільму на МКС з Томом Крузом

5 травня у ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що актор Том Круз (Tom Cruise) збирається вирушити у космос на кораблі компанії SpaceX з метою знімання епізоду свого нового фільму.
Незабаром адміністратор NASA Джим Брайденстайн (Jim Bridenstine) підтвердив цю новину, залишивши наступний запис у своєму мікроблозі Twitter: «У NASA дуже раді попрацювати з Томом Крузом над фільмом на борту МКС. Нам необхідно, щоб популярні ЗМІ надихнули нове покоління інженерів та вчених перетворити грандіозні плани NASA на реальність». Так само Ілон Маск (Elon Musk) прокоментував повідомлення фразою “Це має бути дуже весело”.

Том Круз (кадр із фільму “Облівіон”). Джерело: imdb.com

Поки що нам невідомі жодні подробиці проєкту, а також те, коли може відбутися знімання і як саме воно буде організоване. Повідомляється лише, що фільм знаходиться на ранній стадії виробництва і це не чергова серія франшизи «Місія нездійсненна». Варто відзначити, що Том Круз відомий своїм прагненням особисто виконувати більшу частину трюків з метою досягти максимального реалізму постановки.

Наразі знімання у космосі проводилися виключно з метою створення документальних фільмів. Зокрема, екіпажі багатьох місій шатлів брали із собою камери IMAX. Знятий ними матеріал використовувався в ряді документальних стрічок, серед яких “The Dream Is Alive”, “Mission to Mir” та “Space Station 3D” (закадровий текст в останньому читав Том Круз).

Камера IMAX на борту шатлу. Джерело: NASA

Наприкінці 1990-х кінорежисер Джеймс Кемерон (James Cameron) планував вирушити на станцію “Мир”, щоб зняти там фільм. Він досягнув попередньої домовленості з представниками РКК «Енергия» і навіть розпочав передпольотні тренування. Однак проєкт був скасований через рішення припинити експлуатацію орбітального комплексу.

Старт SpaceX Crew-9 вчергове перенесли на пізнішу дату
Чи може міжзоряний квантовий зв’язок залучити Землю або розв’язати парадокс Фермі?
10 мільярдів градусів: новий японський телескоп розкрив таємниці загиблої зорі
Туристична капсула Neptune піднялась на висоту 30 км під час випробування
Астрономи знайшли галактику, яка втратила свій «хвіст»
Другий пояс Койпера? Сонячна система може бути набагато більшою, ніж ми думали
Потенційно небезпечний астероїд у формі арахісу пролетів поруч із Землею
Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета