22 роки сонячної активності очима SOHO

У грудні минулого року космічна обсерваторія SOHO (Solar and Heliospheric Observatory) відзначила 22-у річницю з моменту початку своєї роботи. 22 роки це також термін великого циклу сонячної активності.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2021 (182)

До товару

Зазвичай, говорячи про сонячну активність, ми маємо на увазі 11-річний цикл. Він характеризується досить швидким (загалом приблизно за 4 роки) збільшенням кількості сонячних плям. Після проходження піка кількість плям починає поступово зменшуватися, поки врешті-решт Сонце не змінює полярність свого магнітного поля. Останній 11-річний цикл сонячної активності розпочався у 1996 році. Поточний цикл розпочався у 2008 році та досяг свого піка у 2014 році. Він став одним із найслабших циклів за весь час спостережень.

22-річний цикл по суті є подвоєним 11-річним циклом. Це час, необхідний для того, щоб магнітне поле Сонця повернулося у вихідний стан. Представлений колаж демонструє, як змінювалась активність нашого світила за останні 22 роки. Він скомбінований зі знімків Сонця, зроблених SOHO в екстремальній частині УФ-діапазону. Вони показують сонячну корону — зовнішні шари атмосфери Сонця, які сягають мільйонів кілометрів у космос. Яскраві області на зображеннях демонструють ділянки із найбільшою концентрацією магнітних полів. У світлі ці області виглядають як сонячні плями.

22 роки сонячної активності очима обсерваторії SOHO. Джерело: SOHO (ESA & NASA)

Обсерваторія SOHO (Solar and Heliospheric Observatory) була запущена у космос наприкінці 1995 року. Номінальний термін роботи апарата становив 2 роки, проте SOHO вже перевиконав його більш ніж в 11 разів. Основне завдання апарата — вивчення Сонця та його атмосфери. Також SOHO виявився надзвичайно ефективним інструментом для пошуку навколосонячних комет. За час своєї роботи обсерваторія виявила понад 3000 подібних об’єктів.

За матеріалами http://www.esa.int

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів