З нагоди 55-ї річниці першої висадки людини на Місяць NASA опублікувала постер. Він присвячений майбутній місії Artemis II, під час якої вперше з 1972 року люди залишать околиці нашої планети й вирушать у подорож до іншого небесного тіла.
Екіпаж місії Artemis II
Місія Artemis II запланована на вересень 2025 року. Її екіпаж складається з чотирьох астронавтів. Три з них представляють NASA. Це командир Грегорі Вайсман, пілот Вікторія Гловер і фахівець місії Христина Кук. Спеціаліст місії Джеремі Хансен є співробітником Канадського космічного агентства.
Для запуску Artemis II буде використана надважка ракета SLS. Днями її центральний блок доставили на мис Канаверал. Надалі до нього буде додано пару твердопаливних прискорювачів і другий ступінь, після чого ракета пройде низку тестів, покликаних засвідчити її готовність до польоту.
План польоту місії Artemis II
Нещодавно NASA також опублікувала детальний план польоту Artemis II. Корабель Orion з чотирма астронавтами буде виведений на початкову еліптичну орбіту з параметрами 185 на 2250 км. Після одного витка навколо Землі, інженери перезапустять другий ступінь SLS. Він підніме апогей орбіти Orion до позначки в 74 тисячі км. Це вдвічі вище орбіт геостаціонарних супутників. Після завершення маневру, Orion відокремиться від SLS.
Щоб зробити один виток по новій орбіті, Orion знадобиться 23,5 години. Астронавти використають цей час для перевірок усіх систем, а також тренувань. Другий ступінь SLS стане їм мішенню для відпрацювання операції зближення, яку проводитимуть у ручному режимі. Демонстрація дасть змогу отримати дані про експлуатаційні характеристики Orion і досвід, які неможливо отримати на Землі. Ці дані стануть у пригоді під час наступної місячної місії Artemis III, під час якої астронавти здійснюватимуть стикування та розстикування на навколомісячній орбіті.
Після завершення цієї фази, астронавти активують двигуни Orion і переведуть корабель на траєкторію вільного повернення навколо Місяця. Корабель облетить навколо супутниці нашої планети без виходу на її орбіту, подібно до того, як це колись робили радянські «Зонди» і «Аполлон-13». Дистанція мінімального зближення з Місяцем становитиме 7400 км.
Після обльоту, гравітація Землі притягне Orion, тож екіпажу не потрібно буде перезапускати його двигун. Через чотири дні капсула з екіпажем увійде в земну атмосферу та приводниться в Тихий океан. Загальна тривалість польоту становитиме десять днів, за які Orion пролетить дистанцію в 1,1 млн км.
За матеріалами NASA