​Астрономи «зазирнули» в атмосферу «ультрагарячого Юпітера»

У 2017 р. астрономи виявили велику екзопланету в системі зірки спектрального класу А, розташованої на відстані 456 світлових років від Сонця. Об’єкт отримав позначення MASCARA-2 b. Його діаметр більший за діаметр Юпітера у 1,8 раза, а маса — у 3,5 раза.

Орбіта MASCARA-2 b проходить на відстані всього 7 млн ​​км від поверхні центральної зірки, тому атмосфера планети дуже сильно розігріта. Розрахунки показують, що температура її денного боку перевищує 1700 °C. Астрономи відносять подібні тіла до категорії «ультрагарячих Юпітерів».

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

MASCARA-2 b у поданні художника Джерело: Sam Cabot

Оскільки MASCARA-2 b є транзитним об’єктом, це дозволяє «зазирнути» в її атмосферу: якщо вивчити спектр зоряного світла, що пройшов через неї, можна визначити, які хімічні елементи в ній містяться.

Тож команда вчених з Єльського університету скористалася цією можливістю за допомогою спектрографа EXPRES, який встановлений на 4,3-метровому телескопі LDT обсерваторії Лоуелла.

Схема вивчення атмосфер транзитних екзопланет. Джерело: Yale University

Спектральний аналіз підтвердив результати попередніх спостережень, що виявили в атмосфері MASCARA-2 b пари заліза та натрію. Також астрономам вдалося виявити нові елементи, серед яких були магній і хром. Крім того, характер спектральних ліній вказує на сильні вітри, які вирують між денною та нічною півкулею екзопланети. Результати дослідження вже опубліковані в журналі Astronomy and Astrophysics.

За матеріалами: https://phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів