​​Темні дюни кратера Моро

Марсіанський регіон Земля Сабеї (Terra Sabaea) містить безліч різноманітних формацій, які представляють значний інтерес для планетологів. Серед них можна виділити 135-кілометровий кратер Моро, який отримав свою назву на честь французького астронома Теофіла Моро (Théophile Moreux).

На знімках, зроблених європейським зондом Mars Express, демонструється кратер Моро в усіх подробицях. У порівнянні з іншими марсіанськими ударними структурами він виглядає деформованим й «брудним». Такий вид є результатом мільйонів років вітряної ерозії, а також древніх зледенінь, що додали йому яйцеподібну форму.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Багато ділянок кратера демонструють характерні сліди впливу льодовиків. Його вал розірваний, стінки — зігнуті та покриті плямами. У центрі розташований пік, складений із порід, які були викинуті під час удару. Він височіє на 2 км над навколишньою місцевістю, а глибина кратера складає 3 км.

Одна з основних особливостей Моро — його «строкате» забарвлення. У той час як навколишня територія має світло-коричневий відтінок, стінки кратера за кольором нагадують деревне вугілля. На його дні видно характерні чорно-коричневі дюни. При цьому центральний пік має блідо-оранжеве забарвлення, властиве всьому регіону.

Подібні контрасти обумовлені хімічним складом піску. Тут він містить піроксени й олівіни — мінерали, що надають йому темне забарвлення. Свою лепту міг внести й вітер, за допомогою якого всередину кратера міг потрапити вулканічний попіл.

Дюни Моро в основному мають серпасту форму. Вивчення їх орієнтації дозволило вченим відтворити складну систему вітрів, що переважають у цьому регіоні.

За матеріалами: http://www.esa.int

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів