«Зоряний пологовий будинок» у Туманності Трикутника

Представлене зображення було отримане телескопом Hubble у процесі знімання галактики M33 (Туманність Трикутника).

Цю назву має спіральна галактика, розташована на відстані 3 млн світлових років від Чумацького Шляху і є третім за величиною членом Місцевої групи. Всупереч поширеній помилці, саме вона, а не Туманність Андромеди, повинна вважатися найдальшим об’єктом, який можна побачити на земному небі неозброєним оком. Її видима зоряна величина становить +5,7ᵐ — це означає, що при ідеальних атмосферних умовах спостерігач з гарним зором здатний її розглянути.

Регіон активного зореутворення NGC 604 у галактиці Трикутник. Джерело: NASA, ESA, M. Durbin, J. Dalcanton, B. F. Williams (University of Washington)

Однією з найвідоміших пам’яток M33 є туманність NGC 604, діаметр якої становить близько 1500 світлових років. Це найбільша відокремлена область зореутворення у Місцевій групі галактик. Саме вона й зображена на знімку обсерваторії Hubble.

За оцінками астрономів, маса NGC 604 у сотню тисяч разів перевищує сонячну, а її світність у 6300 разів більша за світність знаменитої Туманності Оріону (M42). Вона є домом для більш ніж 200 зір-гіпергігантів. Якби ця область зореутворення розташовувалась у Чумацькому Шляху на місці Туманності Оріону, то її видимий блиск на земному небі перевищував би блиск Венери.

За матеріалами https://esahubble.org