Космічний апарат Parker Solar Probe вже кілька років досліджує Сонце з безпрецедентно малої відстані. Однак уже у вівторок він має підійти до нього на рекордно малу відстань.
Наближення зонда Parker до Сонця
Космічний апарат NASA має на меті пролетіти ближче до Сонця, ніж будь-який об’єкт, відправлений раніше.
Сонячний зонд Parker був запущений у 2018 році, щоб зблизька поглянути на Сонце. Відтоді він пролетів прямо крізь сонячну корону — зовнішню атмосферу, видиму під час повного сонячного затемнення.
Наступна віха — найбільше наближення до Сонця. Планується, що у вівторок Parker промчить крізь розпечену сонячну атмосферу і пройде на рекордно близькій відстані — 6 млн км від поверхні Сонця.
«У той момент, якби Сонце і Земля перебували на протилежних кінцях футбольного поля, Parker був би на 4-метровій лінії», — сказав Джо Вестлейк з NASA.
Цілі місії Parker
Керівники місії дізнаються, як справи у Parker, лише через кілька днів після прольоту, оскільки космічний корабель буде поза зоною досяжності зв’язку.
Parker планував наблизитися до Сонця більш ніж у сім разів ближче, ніж попередні космічні апарати, досягнувши швидкості 690 000 км/год за найближчого зближення. Це найшвидший космічний апарат із коли-небудь побудованих, оснащений тепловим екраном, який може витримувати палючі температури до 1371°C.
Він продовжуватиме обертатися навколо Сонця на такій відстані щонайменше до вересня. Вчені сподіваються краще зрозуміти, чому корона в сотні разів гарячіша за поверхню Сонця і що рухає сонячним вітром — надзвуковим потоком заряджених частинок, які постійно відриваються від Сонця.
Сонячне проміння робить життя на Землі можливим. Але сильні сонячні бурі можуть тимчасово порушити радіозв’язок і вивести з ладу електропостачання. Зараз Сонце перебуває у максимальній фазі свого 11-річного циклу, викликаючи на Землі барвисті полярні сяйва в найнесподіваніших місцях.
За матеріалами phys.org