Зонд JUICE розгорнув усі свої наукові інструменти

Зонд JUICE, що прямує до Юпітера, щоб дослідити його крижані супутники, розгорнув усі свої наукові інструменти. Раніше в нього виникли проблеми з приведенням у робочий стан антени головного радара, але інженерам вдалося їх подолати.

Зонд JUICE
Зонд JUICE. Джерело:  ESA/ATG medialab

JUICE увімкнув усі наукові інструменти

Команда вчених та інженерів з Європейського космічного агентства повідомила 26 травня, що апарат Jupiter Icy Moons Explorer, також відомий як JUICE, нарешті зміг розкрити всі свої сонячні панелі, антени та інструменти.

Сталося це за шість тижнів після того, як апарат успішно запустили 14 квітня з космодрому у Французькій Гвіані. За словами команди, яка працює з апаратом, ці дні були вкрай напруженими, але захопливими.

Останнім був встановлений у робоче положення інструмент Radio and Plasma Wave Investigation (RPWI), призначений для дослідження магнітосфер Юпітера та Ганімеда. Проте найбільше проблем інженерам завдав головний радар апарата Radar for Icy Moons Exploration (RIME).

Саме він має зазирнути під крижану поверхню найбільшого супутника сонячної системи Ганімеда і спробувати знайти океан. Проте його 16-метрова антена відмовилася розкриватися. І інженерам довелося два тижні думати над тим, як із нею впоратися, перш ніж вони змогли зробити це механічним способом.

Шлях до Юпітера

Тепер усі технічні проблеми подолані й наукові інструменти готові до роботи. Проте апарату ще торувати шлях до Юпітера довжиною у 8 років. Для того, аби набрати необхідну швидкість, він має здійснити кілька гравітаційних маневрів поблизу від Землі, Місяця та Венери.

Перший із них має відбутися у серпні 2024 року. Апарат пролетить повз Землю і зманеврує у гравітаційному полі Місяця. У систему Юпітера він прибуде лише 2031 року. Але й після цього його подорож не завершиться.

Спочатку JUICE комплексно вивчатиме всі чотири великі місяці Юпітера: Іо, Європу, Ганімед та Каллісто. І лише 2034-го вийде на орбіту навколо найбільшого з них і почне вивчати його особливо докладно. Не виключено, що йому вдасться знайти не тільки океан, захований під поверхнею, але і життя в ньому.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine