На даний момент астрономам відома низка екзопланет у кратних зоряних системах. Усі вони обертаються або навколо одного з компонентів системи, або рухаються по орбіті навколо спільного центру мас двох зірок. Але нещодавно команда американських дослідників оголосила про відкриття екзопланетного кандидата, що може обертатися навколо трьох світил.
Йдеться про зоряну систему GW Оріона. Дві її зорі, маса яких перевищує сонячну, обертаються навколо одна одної з періодом 241 день. Третя зоря з меншою масою рухається по 11,5-річній орбіті навколо цієї пари.
Оскільки GW Оріона є молодою системою, вона все ще оточена залишками протопланетного диска, радіус якого досягає 400 а.о. Проаналізувавши дані, зібрані комплексом радіотелескопів ALMA, вчені виявили в ньому широкий розрив, розташований на відстані близько 100 а.о. від центру системи.
Команда астрономів припустила, що розрив виник через вплив гравітації зірок GW Оріона. Але, на подив дослідників, створена ними модель показала, що більш імовірний сценарій полягає в присутності в цьому розриві однієї або навіть кількох масивних планет юпітеріанського типу. Вчені сподіваються, що нові спостереження ALMA (їхнє проведення заплановане на найближчі місяці) дозволять отримати підтвердження цієї гіпотези.
За матеріалами: https://phys.org