Зі швидкістю світла: Україна може отримати лазерну зброю з Великої Британії

За даними видання Daily Telegraph, Велика Британія розглядає можливість надання Україні прототипу лазерної зброї DragonFire. Про це заявив міністр оборони Грант Шаппс.

Що таке DragonFire

Проєкт DragonFire був вперше представлений публіці у 2017 році. Його метою є створення лазерної зброї великої дальності, призначеної для застосування як на кораблях, так і на суходолі. Основне завдання DragonFire — боротьба з безпілотниками. Але, на думку Шаппса, система досить потужна та точна, щоб перехоплювати й швидкорухомі цілі на кшталт балістичних ракет. Вона здатна влучити в однофунтову монету з відстані в кілометрів.

Знищений Dragonfire дрон. Джерело: PA

Dragonfire працює завдяки використанню принципу конструктивної інтерференції. Зброя фокусує 37 каналів лазерних променів потужністю 1,5 кВт, розташованих у шестикутному масиві, і об’єднує їх за допомогою дзеркал для злиття і посилення потужності. У такий спосіб створюється ідеальний лазерний промінь, який можна випустити через телескопічну лінзу по цілі.

Знищений Dragonfire мінометний снаряд. Джерело: PA

Головна перевага Dragonfire полягає в миттєвому ураженні цілі — адже лазерний промінь рухається зі швидкістю світла. Він перетворює поверхню металу на плазму температурою три тисячі градусів і здатний пропалити оболонку за лічені секунди. Крім того, система невидима для людського ока й безшумна, оскільки довжина випромінювання, що випускається Dragonfire, лежить в інфрачервоному діапазоні. Ще один плюс такої зброї полягає в тому, що для застосування їй не потрібні дорогі боєприпаси, які можуть закінчитися. Вартість одного пострілу Dragonfly становить лише 10 фунтів.

Коли Dragonfire може з’явитися в Україні

У 2022 році DragonFire пройшов перші випробування, під час яких успішно збив кілька дронів і мінометних снарядів. Повідомляють, що DragonFire може бути переданий для експериментів армійським підрозділам британської армії навесні цього року. Наземна версія DragonFire буде встановлена на вантажівку. Після тестів експерти дадуть свої рекомендації щодо її вдосконалення.

Перше випробування Dragonfire. Джерело: PA

Наразі Велика Британія планує прийняти перші бойові лазери на озброєння у 2027 році. Але, за словами Гранта Шаппса, фахівці активно працюють над тим, щоб Україна отримала прототип системи ще раніше — навіть якщо до того моменту він не буде доопрацьований на 100%.

Раніше ми розповідали про проєкт зі знищення космічного сміття за допомогою лазерів.

За матеріалами https://www.telegraph.co.uk

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine