Запущений у грудні 2009 року телескоп NEOWISE завершив свою місію 31 липня 2024 року, а 2 листопада згорів в атмосфері Землі. Однак його внесок у науку залишився досить вагомим. Днями команда NEOWISE опублікувала нові зображення, які раніше ніде не публікувалися.
Як WISE став NEOWISE
Спочатку телескоп мав назву WISE (Широкопольний інфрачервоний оглядовий дослідник) і займався спостереженням космосу протягом двох років. У 2011 році його перевели у сплячий режим, але у 2013-му активували під новим ім’ям — NEOWISE, зосередившись на пошуку астероїдів, які можуть загрожувати Землі.
За 15 років своєї роботи телескоп провів 21 повне сканування неба, зробив майже 27 млн знімків і дослідив близько 3000 навколоземних об’єктів (10% від їхньої відомої популяції). Телескоп спостерігав за окремими ділянками неба понад 220 разів, що дозволило створити безпрецедентну базу даних. Такі дослідження допомогли науковцям вивчати зміни космічних об’єктів у часі, що відкриває нові горизонти для науки.
«Спостереження за мінливим небом протягом 15 років дали змогу вивчати як астероїди поруч із Землею, так і найвіддаленіші квазари», — зазначив Джо Масьєро, заступник головного дослідника місії. Завдяки даним NEOWISE вчені отримали уявлення про еволюцію космічних тіл та їхню природу.
Останнім об’єктом, який телескоп дослідив перед завершенням роботи, став астероїд 2007 LV8, за яким спостерігали понад 100 разів.
Спадщина NEOWISE
Перші два роки місії, коли телескоп працював як WISE, він зібрав безліч зображень космосу, частина з яких не була опублікована. Нині, завершуючи роботу над проєктом, команда NEOWISE розкрила нові фотографії, створивши доступ до більшої частини архіву.
«Ці зображення демонструють красу інфрачервоного неба. Ми відбирали найцікавіші з них, аби показати їх публіці», — розповів Роберт Херт, науковець з візуалізації IPAC. Команда обрала шість нових, раніше невідомих зображень, які стали окрасою прощального етапу місії.
Робота телескопа є важливим внеском у науку про космос. «Дані NEOWISE стануть цінним ресурсом для дослідників майбутніх поколінь», — додав Джо Масьєро.
Місія NEOWISE не лише збагатила знання про космос, але й продемонструвала, як інноваційні технології можуть розкривати таємниці Всесвіту.
Раніше ми повідомляли про те, як NASA прощалась із телескопом NEOWISE.
За матеріалами Peta Pixel