Зелена мандрівниця над VLT

Представлене зображення було отримано на початку квітня 2016 року на вершині гори Серро-Параналь. Воно примітне тим, що на нього потрапила «хвостата гостя» — комета 252P/LINEAR. Її можна побачити як невелику зелену плямочку, трохи правіше й вище основного «юніта» VLT (прямокутна будова в лівій частині знімка).

Комета 252P/LINEAR у небі над Серро-Параналь. Джерело: ESO/P. Horálek

З точки зору своїх фізичних характеристик 252P/LINEAR не може похвалитися якимись особливими рекордами. Її ядро невелике і не перевищує кількох сотень метрів у діаметрі. Комета привернула увагу завдяки іншій обставині. Під час проходження чергового перигелію у 2016 році вона пролетіла на відстані всього 5,2 млн км від Землі. Ця подія стала одним із найбільш близьких візитів комет за всю історію астрономії.

Характерний зелений колір 252P/LINEAR пояснюється випромінюванням двоатомного вуглецю (С2). Воно властиве для багатьох подібних невеликих комет. Крім 252P/LINEAR, на знімку можна побачити яскраву смугу Чумацького Шляху, а також Марс і Сатурн. Разом із зорею Антарес вони утворили своєрідний трикутник, який можна помітити в лівій частині зображення.

За матеріалами https://www.eso.org