Завершився експеримент зі зведення супутника з орбіти за допомогою троса

Компанія Millennium Space Systems повідомила про завершення експерименту під назвою DragRacer. Його метою було випробування нового способу, що дозволяє прискорити зведення з орбіти відпрацьованих супутників і верхніх ступенів ракет.

Експеримент DragRacer. Джерело: Millenium Space

Суть розробленої Millennium Space технології полягає у використанні «термінаторної стрічки» — спеціального троса, що збільшує загальну площу космічного апарата. Завдяки цьому він активніше гальмується верхніми шарами земної атмосфери, що дозволяє зменшити термін його існування.

Для перевірки технології фахівці Millennium Space побудували два 25-кілограмових супутники. У листопаді 2020 року вони були виведені ракетою Electron на 400-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. Потім один із них розгорнув 70-метровий трос. Інший же залишився в якості контрольного зразку. В результаті супутник із тросом зійшов з орбіти за 8 місяців. Другий апарат, як і раніше, перебуває у космосі й, за оцінками фахівців, існуватиме ще близько семи років.

Варто зауважити, що, попри успіх демонстрації, час існування супутника з тросом все ж помітно перевищив оцінки фахівців Millennium Space. Спочатку вони прогнозували, що на сходження апарата з орбіти потрібно буде від 15 до 45 днів. Крім того, ця технологія підходить для використання лише на низьких орбітах, де атмосфера все ще помітним чином впливає на супутники, але навряд чи стане в нагоді для більш високих орбіт.

За матеріалами: https://spacenews.com