Запуски супутників OneWeb відновляться наприкінці 2020 року

Запуск апаратів системи глобального супутникового інтернету OneWeb відновиться наприкінці 2020 року. Про це йдеться у пресрелізі, опублікованому на сайті компанії.

Логотип компанії OneWeb. Джерело: OneWeb

OneWeb була заснована у 2012 році. Її головною метою було розгортання сузір’я із 650 супутників, призначених для роздачі широкосмугового глобального інтернету. За час своєї діяльності компанія встигла запустити 74 апарата — 6 тестових та 68 робочих. Однак її керівництво серйозно недооцінило обсяг фінансування, необхідного для доведення проєкту до кінця. Після того, як навесні цього року OneWeb не зуміла отримати новий кредит, було оголошено про банкрутство підприємства.

Через кілька місяців збанкрутіла компанія була викуплена міжнародним консорціумом, очолюваним урядом Великобританії та індійським телекомунікаційним оператором Bharti Global Limited. Тепер, коли основні юридичні формальності закінчилися, OneWeb готова відновити роботу.

Партія супутників OneWeb Джерело: Arianespace

Варто зазначити, що після зміни власника план виведення на орбіту супутників угрупування, що залишилися, був змінений: кількість запусків скоротилася з 19 до 16, OneWeb відмовилася від двох ракет «Союз» та однієї Ariane 6. Повне розгортання системи має бути завершене у 2022 році. При цьому представники компанії заявляють, що наприкінці наступного року почнуть надавати комерційні послуги.

За матеріалами https://spaceflightnow.com