Запуск супутника Landsat 9 перенесений через нестачу рідкого азоту

Кілька днів тому компанія SpaceX повідомила, що нестача рідкого кисню, пов’язана з останньою хвилею пандемії COVID-19, може вплинути на її пусковий графік. Про схожі проблеми також розповів і альянс ULA. У держкорпорації «Роскосмос» повідомили про перенесення випробувань ракетних двигунів із цієї ж причини.

Супутник Landsat 9 (концепт). Джерело: Northrop Grumman

Нещодавно з’явилося ще одне підтвердження того, як нова хвиля пандемії впливає на космічну індустрію. NASA повідомила про перенесення запуску супутника Landsat 9. Спочатку він повинен був відправитися в космос 16 вересня. Тепер це відбудеться не раніше 23 вересня. Щоправда, в цьому випадку причина перенесення пов’язана з рідким азотом, який також використовується під час пуску.

За словами представників аерокосмічного відомства, воно має достатні запаси рідкого азоту. Проблема полягає в його транспортуванні. Автомобілі, що зазвичай використовуються для доставлення цієї речовини, були переобладнані під перевезення рідкого кисню для лікарень. Через це NASA не встигає доправити необхідні запаси азоту до місця запуску (база ВПС США Ванденберг) у визначений термін.

Супутник Landsat 9 призначений для дистанційного зондування Землі. Він оснащений інструментами, здатними проводити зйомку земної поверхні як у видимому, так і в інфрачервоному діапазоні з роздільною здатністю до 15 м/піксель. Варто зазначити, що COVID-19 уже вплинув на терміни реалізації місії. Спочатку її запуск був запланований на грудень 2020 року, але наслідки пандемії затримали збирання апарата.

За матеріалами: https://spacenews.com