Запуск південнокорейської місячної місії перенесений на 2022 рік

Космічні технології

Корейський інститут аерокосмічних розробок (KARI) оголосив про перенесення дати запуску місячної місії Korea Pathfinder Lunar Orbiter (KPLO) з грудня 2020 року на липень 2022 року. Рішення обумовлене перевищенням розрахункової ваги космічного апарата, що призвело до необхідності перегляду його конструкції та зміни плану польоту.

KPLO стане першим південнокорейським апаратом, який вийде за межі низьких навколоземних орбіт. Він має продемонструвати готовність країни здійснювати місії у міжпланетному просторі. Його оснастять набором із шести наукових інструментів, що складається з кількох камер, магнітометра та гамма-спектрометра. Місія розробляється за технічної підтримки NASA. Аерокосмічне відомство США надасть корейським фахівцям один з інструментів — камеру, призначену для знімання полярних кратерів, що знаходяться в зоні вічної тіні.

Південна Корея поки що не має власного надійного космічного носія. Тому для запуску зонда до Місяця буде використана ракета Falcon 9. З цього приводу KARI вже підписав пусковий контракт із компанією SpaceX.

Згідно з початковим дизайном, повна маса KPLO повинна була становити 550 кг. Проте через низку наступних змін у проєкті вона зросла до 678 кг. Це призвело конструкторів до необхідності зробити вибір — зменшити кількість палива на борту апарата (що автоматично призвело б до скорочення терміну його служби) або змінити план польоту.

Керівництво проєкту обрало другий варіант. Спочатку KPLO мав відразу бути виведений на кругову 100-кілометрову орбіту навколо Місяця. Тепер план місії виглядає наступним чином. Протягом перших дев’яти місяців апарат перебуватиме на еліптичній орбіті з периселенням 100 км та апоселенням 300 км. Потім він зробить маневр, який переведе його на заплановану кругову траєкторію на висоті 100 км від місячної поверхні. Очікується, що KPLO пропрацює не менше трьох місяців.

Південнокорейський місяцехід (концепт). Джерело: KARI

У разі успіху місії, KARI розпочне реалізацію наступного етапу корейської місячної програми. У його межах до Місяця буде відправлений спускальний апарат з невеликим ровером. Для запуску Південна Корея планує використовувати власну ракету KSLV-II. Її перший випробувальний політ має відбутися 2021 року.

За матеріалами https://spaceflightnow.com