Запуск місячної місії Masten перенесли на 2023 рік

У 2020 році компанія Masten Space Systems виграла контракт з NASA на 75 мільйонів доларів на доставку вантажів на південний полюс Місяця. Він був укладений в рамках програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS), спрямованої на залучення комерційних фірм для освоєння природного супутника нашої планети.

Посадковий апарат XL-1 (концепт). Джерело: Masten Space Systems

Згідно з умовами угоди, побудований компанією космічний апарат XL-1 повинен здійснити посадку біля кратера Хаворт. На його борту буде дев’ять різних наукових інструментів і демонстраторів, у тому числі камери, спектрометри та пристрій, призначений для відбору зразків реголіту. Вони будуть використані для вивчення складу місячного ґрунту на місці посадки, вимірювання рівня радіації та тестування технологій, що можуть бути використані в майбутньому в місіях за програмою Artemis.

XL-1 також повинен доставити на Місяць 12-кілограмовий мікро-ровер Moon Ranger, призначений для демонстрації здатності швидкого переміщення по місячній поверхні на великі відстані в режимі автономної навігації.

Спочатку запуск місячної місії Masten був запланований на кінець 2022 року. Але нещодавно компанія опублікувала прес-реліз, у якому заявила, що не може витримати запланований графік і переносить запуск на листопад 2023 року. Основною причиною перенесення назвали наслідки пандемії COVID-19. Що стосується носія, то Masten раніше повідомляла про намір скористатися послугами компанії SpaceX. Поки невідомо, чи вплине відтермінування запуску на ці плани.

За матеріалами: https://spacenews.com