Запуск місії «Луна-25» перенесений на травень 2022-го

Запуск російскої місії «Луна-25» перенесено з жовтня 2021 року на травень 2022-го. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті держкорпорації «Роскосмос».

«Луна-25». Джерело: Сергій Бобилєв/ТАСС

Робота над проєктом нового російського місячного апарату розпочалася ще у 2005 році. Тоді він носив назву «Луна-Глоб» і задумувався як мережа сейсмостанцій. Згодом через технічні складнощі та проблеми з фінансуванням концепція місії зазнала багато метаморфоз. У 2013-му проєкт реанімували під назвою «Луна-25». Було оголошено, що автоматичний розвідник відправиться у космос в 2016 році, але відтоді дата запуску неодноразово відсувалась. У якості причини нового перенесення названа «виявлена ​​в ході наземного експериментального відпрацювання необхідність додаткового підтвердження заявлених характеристик приладів, агрегатів і рушійної установки».

«Луна-25» має сісти в південному приполярному регіоні Місяця в районі кратера Богуславський. Її основними завданнями стануть відпрацювання технології посадки, дослідження складу та властивостей реголіту (в першу чергу — оцінка масової частки замерзлої води й летючих речовин у місячному грунті), а також вивчення місячної екзосфери — дуже розрідженої газової оболонки нашого природного супутника.

Загальна маса «Луны-25» сягає 1540 кг. Вона складається з двох основних конструкційних частин. Нижня являє собою посадковий пристрій з опорами, що роблять можливим безпечне торкання поверхні. На ньому закріплена рушійна установка, з допомогою якої буде здійснюватися корекція траєкторії перельоту до Місяця, гальмування при сході з орбіти та м’яка посадка. Верхня частина — негерметичний відсік із приладами. На ньому знаходяться панелі сонячних батарей, радіатор системы терморегулювання, електронне обладнання, наукові прилади, а також радіоізотопне джерело енергії, що дозволить апарату не змерзнути під час місячної ночі. Номінальний термін роботи місії повинен скласти один рік.

По материалам: https://www.roscosmos.ru