Запуск місії DART відкладений на кілька місяців

NASA оголосила про рішення перенести дату запуску місії DART (Double Asteroid Redirection Test) на запасне балістичне вікно. Спочатку апарат планували відправити в космос у проміжку між 21 липня та 24 серпня цього року. Тепер його запуск має відбутися в період між 24 листопада 2021 року та 15 лютого 2022 року.

Апарат DART (концепт) Джерело: NASA/Johns Hopkins APL/Steve Gribben

Рішення про перенесення викликане двома основними причинами. Першою стала необхідність додатково зміцнити камеру DRACO, щоб вона змогла витримати вібрації під час запуску. Другою, затримка з постачанням сонячних батарей, що виникла через наслідки пандемії COVID-19.

Попри перенесення дати старту в NASA заявляють, що затримка зрушить момент прибуття зонда до своєї мети, подвійного астероїда Дідима (65803 Didymos), лише на кілька днів. У жовтні 2022 року DART вріжеться в його супутник — 160-метровий об’єкт, що з недавніх пір має ім’я Діморф (Dimorphos). Очікується, що удар змінить його орбітальну швидкість приблизно на 0,4 мм/c. Це, своєю чергою, призведе до зміни періоду його обертання на кілька хвилин.

Логотип DART. Джерело: NASA/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory

За зіткненням зонда з астероїдом та його наслідками повинні спостерігати радари та мережа наземних обсерваторій. Пізніше до Діморфа буде запущений європейський апарат Hera, який досягне його 2026 року. Він проведе ретельне обстеження кратера, що залишився після «рукотворного зіткнення», та комплексне вивчення обох тіл системи. Ці дані доповнять результати, отримані під час наземних спостережень, а також допоможуть астрономам краще зрозуміти властивості та еволюцію подвійних астероїдів.

За матеріалами https://www.nasa.gov