Індійська організація космічних досліджень (ISRO) не зуміла вивести на орбіту радарний супутник EOS-09. Причиною невдачі стала аварія ракети-носія PSLV (Polar Satellite Launch Vehicle).

Ракета PSLV експлуатується з 1993 року, і є основною робочою конячкою індійської космічної програми. Її використовують для виведення вантажів на сонячно-синхронні орбіти, запуску міжпланетних місій, а також так званих збірних місій, під час яких на орбіту виводять велику кількість невеликих супутників від різних комерційних замовників.
PSLV вважається досить надійним носієм. Крім кількох ранніх аварій у 1990-х, останній серйозний інцидент за її участю був датований серпнем 2017 року, коли через невідокремлений головний обтічник супутнику, що перебував на її борту, не вдалося вийти на орбіту. Відтоді ракета записала на свій рахунок серію з 21 безаварійного пуску.

На жаль, ця серія перервалася 18 травня, під час запуску, що відбувся з території Космічного центру імені Сатіша Дхавана. Спочатку політ PSLV проходив у штатному режимі. Однак через шість хвилин після запуску на ділянці роботи твердопаливного третього ступеня швидкість ракети почала зменшуватися, відхиляючись від запланованого профілю. Незабаром після цього ISRO перервало пряму трансляцію польоту.
В опублікованій незабаром після цього заяві, ISRO визнала факт невдачі. За попередніми даними, її причиною стало падіння тиску в робочій камері третього ступеня, через що ракеті не вдалося розвинути першу космічну швидкість. Унаслідок аварії було втрачено 1700-кілограмовий супутник EOS-09. Він призначався для дистанційного зондування Землі і був оснащений радаром із синтезованою апертурою.
Раніше ми розповідали про рішення ISRO перенести дату першого пілотованого польоту космічного корабля «Гаганьян».
За матеріалами Spacenews