Запуск ExoMars перенесений на 2022 рік

Європейське космічне агентство та корпорація «Роскосмос» відклали на два роки запуск місії ExoMars. Відповідне рішення ухвалили за результатами наради, що відбулася в Москві, у якій взяло участь керівництво обох організацій.

Основними причинами перенесення було названо прагнення переконатися у максимальній надійності всіх систем космічного апарата та також епідемія коронавірусу COVID-19. Вона суттєво ускладнила переміщення учасників проєкту Європою, що призвело до порушення графіка робіт з проєкту.

Згідно з прес-релізами ESA та «Роскосмоса», інженери встигли завершити інтеграцію обладнання посадкової платформи «Козачок». Що стосується марсохода Rosalind Franklin, то нещодавно він благополучно пройшов заключні термовакуумні випробування у Франції. Також успіхом завершилися останні тести з динамічного витягування парашутів посадкової платформи, проведені в Лабораторії реактивного руху (JPL NASA). Водночас досі не проведено два заключних висотних випробування, які мають засвідчити ефективність роботи парашутної системи. Вони мають відбутися наприкінці березня в Орегоні. Ще одним фактором, здатним вплинути на рішення про перенесення місії, могла стати новина про дефектні болти в конструкції ракети «Протон-М», яку планували використовувати для запуску ExoMars.

Оновлений графік проєкту ExoMars. Джерело: ESA

Згідно з новим графіком, апарат відправиться до Червоної планети в серпні-жовтні 2022 року. Його прибуття на Марс заплановане на квітень-липень 2023 року. Посадкова платформа ExoMars повинна буде сісти на рівнині Оксія (Oxia Planum), розташованої в північній марсіанській півкулі неподалік екватора. Вважається, що в минулому у цьому регіоні існували постійні водойми. Основним завданням мобільної лабораторії стане пошук біомаркерів — хімічних сполук, які б свідчили про можливість існування життя на Червоній планеті.

За матеріалами http://www.esa.int

Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися
Вчені знайшли спосіб передбачати найтяжчі магнітні бурі