Запуск ExoMars перенесений на 2022 р

Європейське космічне агентство та корпорація “Роскосмос” відклали на два роки запуск місії ExoMars. Відповідне рішення було прийнято за результатами наради, що відбулася в Москві, в якій взяло участь керівництво обох організацій.

Основними причинами перенесення було названо прагнення переконатися у максимальній надійності всіх систем космічного апарату, і також епідемія коронавірусу COVID-19. Вона суттєво ускладнила переміщення учасників проєкту Європою, що призвело до порушення графіка робіт з проєкту.

Згідно з пресрелізами ESA та «Роскосмосу», інженери встигли завершити інтеграцію обладнання посадкової платформи «Козачок». Що стосується марсоходу Rosalind Franklin, то нещодавно він пройшов кінцеві термовакуумні випробування у Франції. Також успіхом завершилися останні тести з динамічного витягу парашутів посадкової платформи, проведені в Лабораторії реактивного руху (JPL NASA). Водночас досі не проведено два завершальні висотні випробування, покликані засвідчити ефективність роботи парашутної системи. Вони мають відбутися наприкінці березня в Орегоні. Ще одним фактором, здатним вплинути на рішення про перенесення місії, могла стати новина про дефектні болти у конструкції ракети «Протон-М», яку планували використовувати для запуску ExoMars.

Оновлений графік проєкту ExoMars. Джерело: ESA

Згідно з новим графіком, апарат відправиться до Червоної планети в серпні-жовтні 2022 р. Його прибуття на Марс заплановане на квітень-липень 2023 р. Посадкова платформа ExoMars повинна буде сісти на рівнині Оксія (Oxia Planum), розташованої в північній марсіанській півкулі неподалік екватора. Вважається, що у минулому у цьому регіоні існували постійні водойми. Основним завданням мобільної лабораторії стане пошук біомаркерів — хімічних сполук, які б свідчили про можливість існування життя на Червоній планеті.

За матеріалами: http://www.esa.int