Міжнародна команда вчених вважає, що їм вдалося знайти фрагменти давно зниклих протопланет. Вони являють собою два астероїди, чиї орбіти пролягають у Головному поясі між орбітами Марса і Юпітера.

Рання Сонячна система була наповнена «планетарними ембріонами» — об’єктами, чиї розміри лежали в діапазоні від Місяця до Марса. Ці зародки, що являють собою проміжну стадію між планетезималями та повноцінними планетами, зіграли ключову роль у формуванні останніх. Жоден з подібних зародків не дійшов до наших днів. Але, цілком можливо, астрономам вдалося знайти залишки таких об’єктів. Йдеться про астероїди (246) Аспорина і (4125) Лью Аллен.
Під час своїх пошуків, вчені звернули увагу на ангрити. Це одні з найстаріших метеоритів, що утворилися в перші мільйони років існування Сонячної системи. Вони характеризуються базальтовими мінералами, що містять олівін, та унікальними ізотопними підписами й співвідношеннями елементів, які вказують на те, що вони могли сформуватися тільки у внутрішній частині Сонячної системи.
Вчені давно припускали, що ангрити являють собою залишки раннього планетарного ембріона. Він, ймовірно, був досить великим, щоб підтримувати магматичну активність, але його точні розміри залишаються предметом суперечок. Вважається, що цей об’єкт був загублений під час злиття з іншими зародками планет на зорі Сонячної системи.
У пошуках можливих уламків цієї протопланети, дослідники проаналізували спектри 712 відомих астероїдів і потім порівняли їх зі спектрами ангритів. Їм вдалося знайти схожість із 50-кілометровим астероїдом Аспорина і 6-кілометровим Лью Аллен. Якщо висновки дослідників вірні, ці астероїди можуть бути одними з найдавніших залишків ранніх планетарних ембріонів у Сонячній системі. При цьому, через різницю в їхніх орбітах, найімовірніше, вони походять від різних батьківських тіл.
За словами вчених, подальші дослідження допоможуть не тільки уточнити походження цих астероїдів, а й поглибити розуміння процесів формування та еволюції Сонячної системи. Відкриття також може пролити світло на роль астероїдів у доправленні матеріалу на планети, що формуються, включно із Землею.
Раніше ми розповідали про те, як James Webb зазнімкував диск навколо протозорі, в якому просто зараз формуються планети.
За матеріалами Space.com