Європейський супутник показав грозову активність Землі

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало відеозапис, зроблений супутником Meteosat третього покоління (Meteosat-12). Він демонструє глобальну циркуляцію хмар і грозову активність Землі.

Призначення та технічне влаштування Meteosat-12

Meteosat-12 був запущений 13 грудня 2022 року. Він став першим супутником у новій серії метеорологічних апаратів наступного покоління. Meteosat-12 перебуває на геостаціонарній орбіті на довготі 0°, його наукова начинка представлена двома інструментами: Flexible Combined Imager (FCI) і Lightning Imager (LI).

Супутник Meteosat третього покоління в уявленні художника. Джерело: ESA

FCI сканує повний диск Землі кожні 10 хвилин, використовуючи 16 спектральних каналів з дуже високою просторовою роздільною здатністю, що становить від 2 км до 0,5 км. Зібрані ним дані необхідні для складання точних прогнозів погоди на дуже короткі терміни, що важливо для ситуацій з погодними явищами високої інтенсивності (грози, тумани, шторми тощо). Крім того, FCI здатний вести спостереження в інфрачервоному діапазоні, що дає змогу супутнику виявити пожежі та моніторити якість повітря.

Що стосується камери LI, то вона призначена для відстеження блискавок у режимі реального часу. Завдяки цьому інструменту Meteosat-12 зможе прогнозувати сильні грози, а також поліпшити аеронавігаційне обслуговування поблизу аеропортів і на авіамаршрутах.

Рух хмар Землі

Опублікований ESA відеозапис був отриманий шляхом об’єднання даних, зібраних FCI та LI. Він охоплює проміжок часу з 12:00 UTC 3 червня 2023 року до 12:00 UTC 4 червня 2023 року.

Відео демонструє рух хмар і грозову активність нашої планети. Найінтенсивніші блискавки були зафіксовані над центральною Африкою, північною частиною Південної Америки, Європою та Близьким Сходом.

Рух хмар і блискавок синхронізовані. Вони дотримуються закономірностей глобальної циркуляції (зі сходу на захід уздовж екватора та із заходу на схід у найвищих широтах). Яскрава область сонячного блиску, в якій світло Сонця відбивається від океану та дрібних водойм у бік супутника, проходить зі сходу на захід протягом усього дня.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine