Яскрава перемичка галактики NGC 2217

Представлене зображення отримано космічним телескопом Hubble. Воно демонструє внутрішню частину спіральної галактики NGC 2217, яка розташована в сузір’ї Великого Пса на відстані 65 млн світлових років від Чумацького Шляху. Таким чином, ми бачимо її такою, якою вона була за часів, коли поверхнею нашої планети розгулювали останні динозаври.

Галактика NGC 2217. Джерело: ESA/Hubble & NASA, J. Dalcanton

За своїми характеристиками NGC 2217 нагадує нашу зоряну систему. Діаметр її диска становить 100 тис. світлових років, що можна порівняти з розмірами Чумацького Шляху. Оскільки головна площина цієї галактики розташована майже перпендикулярно до променя зору, ми можемо детально розглянути внутрішню частину.

На знімку добре виділяється перемичка — витягнуте мерехтливе утворення з газу та зір, що з’єднує ядро ​​NGC 2217 зі спіральними рукавами. Астрономи вважають, що вона є найважливішою «транспортною артерією», яка перенаправляє матерію до центру галактики. Там вона стає будівельним матеріалом для нових світил або поглинається надмасивною чорною дірою. За сучасними оцінками, приблизно дві третини всіх спіральних галактик мають перемички. Наш Чумацький Шлях теж входить до їхнього числа.

За матеріалами https://spacetelescope.org