Японська компанія ispace оголосила, що її модуль Resilience здійснить спробу сісти на поверхню Місяця 6 червня. Він був запущений у космос разом з апаратом Blue Ghost ще взимку, але летить дуже економічною і повільною траєкторією.

Компанія ispace
Японська приватна компанія ispace на пресконференції, яка відбулася 4 березня, оголосила, що її модуль Resilience має сісти на Місяць 6 червня цього року. Оптимізму їм додає той факт, що запущений разом з їхнім апаратом Blue Ghost від Firefly Aerospace вже успішно прибув туди.
Першу спробу досягти Місяця ispace здійснила ще 2023 року. Проте перша її автоматична місія зазнала невдачі. Апарат здійснив жорстку посадку, тобто розбився. Однак друга місія відбувається дуже спокійно, тому керівництво компанії розраховує на успіх.
Приватні місії на Місяць
Варто зазначити, що посадка на Місяць — не така проста річ, як може здатися, адже апаратам доводиться здійснювати її виключно користуючись реактивною тягою. Досі це вдавалося космічним агенціям лише п’яти країн: США, СРСР, Китаю, Канади та Японії.
Що ж до приватних компаній, то Firefly Aerospace стала другою приватною організацією, апарат якої не розбився й не перекинувся в процесі. Взагалі Resilience спустили тою самою ракетою Falcon 9, що і Blue Ghost, проте він економить паливо, тому летить дуже повільною траєкторією.
Resilience завершить свою подорож обльотом Місяця і виходом на його орбіту. І вже після цього, в період між 6 та 8 червня, буде здійснена посадка. Така неспішна тактика дуже сприяє підвищенню шансів ispace потрапити у перелік приватних компаній, апарати яких м’яко досягли поверхні нашого супутника.
Проте вона ж, з великою імовірністю, призведе до того, що японці будуть не третіми, а лише четвертими у цих перегонах. Адже вже 6 березня американці з Intuitive Machines спробують посадити на Місяць свій апарат Athena з трьома роверами й стрибаючим роботом на борту.
За матеріалами phys.org