Як кількість опадів впливає на поля та ліси: супутникове дослідження

Кількість опадів, які випадають у тій чи іншій місцевості, є одним із ключових факторів у рості рослин. Але нещодавнє дослідження, яке базувалося на супутникових даних, встановило, що важливо не тільки те, скільки опадів випадає у певній місцевості протягом року, а й наскільки рівномірно вони розподілені у часі.

Опади
Опади. Джерело: phys.org

Супутникове дослідження рослин

Нещодавно дослідники NASA опублікували результати дослідження того, як кількість дощів у певній місцевості впливає на рослини в ній. Для цього вони використали велику кількість супутникових даних, які й вони дозволили дізнатися щось нове у сфері, де, здавалося б, давно усе відомо.

Адже і так зрозуміло, що ріст рослин так чи інакше пов’язаний із вологістю. Понад половина всіх рослин на Землі демонструє прямі кореляції між кількістю опадів та біомасою. Однак коли говорять про те, скільки дощів випадає у певній місцевості, то мають на увазі середньорічну їхню кількість.

Але насправді ця кількість може коливатися не тільки з року в рік, але й навіть у межах одного року. Опади можуть відбуватися рівномірно у часі чи за трьома місяцями посухи можуть прийти зливи. Це тільки у випадку квітів на підвіконні немає різниці між тим, полити їх раз на тиждень чи в три заходи використати ту саму кількість води.

Результати дослідження

Команда, що включала дослідників із Департаменту сільського господарства США та кількох університетів, проаналізувала два десятиліття польових і супутникових спостережень, що охоплюють мільйони квадратних миль. Область їхнього дослідження включала різноманітні ландшафти від Сибіру до південного краю Патагонії.

Вони встановили, що в усіх екосистемах рівномірність опадів так чи інакше впливає на стан рослин. Встановити це допомогли супутникові знімки, зроблені у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах. У першому випадку відстежувалася кількість зелені на певній території, адже вона свідчить про наявність нового листя та пагонів.

З інфрачервоним світлом все складніше. Під час процесу фотосинтезу частина фотонів не використовується рослинами повною мірою у вигляді дуже слабкого випромінювання саме в цьому діапазоні. Однак його достатньо для того, аби його побачили й виміряли супутники.

Загальні висновки такі. 42% рослин на поверхні Землі чутливі до зміни опадів. Насамперед це стосується ораних земель, а також сухіших ландшафтів — луків і пустель. При чому кореляція пряма: більше вологи — більше зелені.

А ось на ліси підвищення опадів переважно навпаки впливає негативно. Особливо сильно цей ефект виражений у тропічних лісах на Філіппінах. За статистикою, добова мінливість опадів була майже такою ж важливою, як річна загальна кількість опадів у стимулюванні зростання в усьому світі.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Рекордне зростання температури: 2024-й став найспекотнішим роком в історії
Зв’язок між темною матерією і темною енергією може відкрити п’яту силу природи
Що це було? Загадка подвійної події припливного руйнування
Як метелик на полум’я: комета C/2024 G3 (ATLAS) в гарячих обіймах Сонця
Астрономи досліджують струмені чорних дір за допомогою Телескопа горизонту подій
Танення криги в Антарктиці може викликати посилення вулканічної активності
Туристам пропонують квитки на сонячне затемнення 2027 року в Єгипті
Запуск ракети New Glenn скасували з технічних причин
Hubble зазнімкував джети новонароджених зір в туманності Оріона
Небезпечний маневр: супутники SpaDeX зблизились до трьох метрів на висоті 475 км