Як астронавти зустріли Новий рік на орбіті

Астронавти на борту Міжнародної космічної станції зустріли новий 2022-й, рік. Члени екіпажу 66-ї експедиції Раджа Чарі, Том Маршберн, Кайла Беррон та Марк Ванде Хей із NASA, Матіас Маурер із Європейського космічного агентства, Антон Шкаплеров і Петро Дубров із «Роскосмосу» відзначили початок нового витка нашої планети навколо Сонця. Яким було це свято для екіпажу?

Новий рік
Новий рік на борту МКС. Фото: NASA

Незадовго до Нового року команда приготувала разом традиційну вечерю по-саарландськи, влаштовану Маурером з Німеччини.

«Бажаю всім щасливого Нового року та всього найкращого у 2022-му! Космічні привітання та поцілунки. Побачимося наступного року!» — написав Маурер у Twitter і додав покадровий відеозапис вечері.

«Для мене велика честь побачити так багато країн із такої висоти. Ми можемо перелетіти з одного боку Землі на інший лише за кілька хвилин. Це справді дає відчуття єдності для всіх людей світу», — сказав Том Маршберн у відеоролику NASA, в якому поділився своїми думками щодо проведення Різдва та Нового року в космосі.

Подорожуючи зі швидкістю 28 000 км/год на висоті 418 км над Землею, екіпаж МКС щодня зустрічає 16 сходів та 16 заходів Сонця. Щоб не плутатися у годинних поясах, астронавти на борту живуть за середнім часом за Гринвічем (GMT). Тому їхній перехід у 2022 рік відбувся через 2 години після того, як його зустріли в Україні.

Екіпаж 66-ї експедиції МКС був не єдиною командою, яка святкувала Новий рік у космосі. На навколоземній орбіті троє учасників китайської місії «Шеньчжоу-13» — Чжай Чжиган, Ван Япін та Е Гуанфу —  відзначили це свято на борту космічної станції «Тяньгун», яка ще будується. Очікується, що вона буде завершена у 2022 році.

Нагадаємо, що раніше астронавти на МКС приготували космічну індичку на День подяки.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine