Суборбітальна ракета Aftershock II, створена каліфорнійськими студентами, побила світовий рекорд за висотою польоту для ракети, зібраної недержавною і некомерційною групою. Вона піднялася на висоту понад 140 км.
Aftershock II була побудована командою студентів з Лабораторії ракетного двигунобудування Університету Південної Каліфорнії (USCRPL). У неї вже був досвід у ракетобудуванні. У 2019 році група успішно запустила Traveler IV — першу студентську ракету, яка зуміла подолати лінію Кармана. Вона пролягає на висоті 100 км і прийнята як межа, що розділяє атмосферу Землі та космічний простір. Traveler IV вдалося піднятися на висоту в 103,6 км, розвинувши максимальну швидкість у 5 449 км/год.
Відтоді студентська команда прагне побити як свій власний рекорд, так і оновити світовий рекорд висоти для аматорської ракетотехніки. Він був встановлений ще 2004 року Громадянською групою з дослідження космосу. Тоді побудована нею ракета досягла висоти 115,82 км.
Щоб перевершити це досягнення, студенти побудували нову ракету, що отримала позначення Aftershock II. За словами керівника проєкту Раяна Крамера, вона отримала найпотужніший твердопаливний двигун, коли-небудь розроблений аматорами. Для зниження маси, під час виготовлення Aftershock II застосовувалися композитні матеріали. У підсумку при довжині в 4 метри та діаметрі в 0,2 метра, її маса склала 150 кг. Ракету також оснастили новим блоком авіоніки та поліпшеною системою безпеки та передачі даних. Для захисту від екстремальних температур і тиску була використана комбінація з термостійкої фарби покритих титаном ребер.
Запуск Aftershock II відбувся 20 жовтня. Ракета розвинула максимальну швидкість у 5797 км/год, піднявшись на висоту 143,38 км, зумівши побити рекорд 20-річної давнини. Після цього носова частина ракети, в якій знаходилася вимірювальна апаратура, відокремилася й здійснила успішний спуск на парашуті.
За матеріалами viterbischool.usc.edu