Випробування SpaceShipTwo перервали через проблеми з комп’ютером

12 грудня літак-носій WhiteKnightTwo злетів з космопорту «Америка» в штаті Нью-Мексико. Після досягнення робочої висоти 12 км космоплан VSS Unity (SpaceShipTwo) з двома пілотами на борту відокремився від носія. Передбачалося, що далі відбудеться запалювання двигуна й апарат здійснить випробувальний політ до межі атмосфери.

Але цього не сталося. Майже відразу після активації ракетний двигун перестав працювати. Пізніше VSS Unity скинув бортові запаси окислювача, а потім успішно приземлився на космодромі без будь-яких ушкоджень.

Пізніше Virgin Galactic опублікувала офіційну заяву про інцидент. Повідомляється, що він був викликаний втратою зв’язку з бортовим комп’ютером, який керує ракетним двигуном. Це запустило автоматичну процедуру, що перервала процес запалювання. Інженери компанії в даний час працюють над пошуком причини збою комп’ютера.


VSS Unity (SpaceShipTwo). Джерело: Virgin GalacticНевдале випробування мало стати першим із трьох завершальних тестових польотів, які Virgin Galactic планувала провести до того, як SpaceShipTwo почне комерційні туристичні рейси. Очікується, що під час другої місії (запланованої на перший квартал 2021 року) космоплан візьме на борт чотирьох пасажирів — співробітників компанії. Її власник Річард Бренсон збирався стати пасажиром третього рейсу.

За матеріалами: https://spacenews.com