«Впорядкована» галактика M99

На цьому знімку, зробленому одним із телескопів Європейської Південної обсерваторії (ESO), зображена галактика M99. Вона розташована в сузір’ї Волосся Вероніки на відстані 45 мільйонів світлових років.

Галактика M99. Джерело: ESO

Однією з головних особливостей M99 є те, що вона класифікується як спіральна галактика з упорядкованою структурою (grand design galaxy). Такі об’єкти характеризуються наявністю потужних, яскраво виражених і добре сформованих спіральних рукавів, що явно виходять із їхнього центру. Вважається, що близько 10% усіх спіральних зоряних систем належать до цього типу.

Фотографія, опублікована ESO, демонструє, чому класифікація M99 як упорядкованої галактики виправдана. Її яскраві закручені спіральні гілки чітко виділяються на темному тлі навколишнього простору і в них легко ідентифікуються найрізноманітніші взаємно узгоджені структури.

Варто також наголосити, що хоча M99 і не належить до галактик зі спалахом зореутворення, вона відзначається підвищеним темпом формування нових світил. Це можна пояснити її взаємодією з сусідами по Скупченню Діви. У 2014 році в цій галактиці був зареєстрований спалах наднової.

За матеріалами: https://www.eso.org