Voyager 2 віддалився на 20 млрд км від Землі

Апарат Voyager 2 подолав важливу символічну віху, віддалившись від Землі на відстань, що перевищує 20 млрд км. Такі дані наводяться на сайті Лабораторії реактивного руху NASA, що відстежує положення і швидкість апарата.

Схема геліосфери та приблизне положення зондів Voyager. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Зонд Voyager 2 був запущений 1977 року. На сьогодні він є єдиним в історії земним посланцем, який досліджував з близької відстані лише чотири планети-гіганти Сонячної системи: Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. Ба більше, з часів його епохальної подорожі жоден інший апарат більше не відвідував ні Уран, ні Нептун.

Після прольоту Нептуна Voyager 2 розвинув достатню швидкість, щоб назавжди покинути Сонячну систему. У 2018 році він став другим в історії діючим апаратом, який увійшов у міжзоряний простір (першим був його «брат-близнюк» Voyager 1). NASA все ще підтримує контакт із Voyager 2, і той пересилає дані з п’яти своїх наукових інструментів, що працюють. Щоправда, недавно ЦУП мало не втратив зв’язок з апаратом. Але, на щастя, проблему вдалося швидко усунути.

27 серпня апарат, який нещодавно відзначив свій 46-й день народження, подолав вельми символічну позначку. Він віддалився від нашої планети на відстань, що перевищує 20 млрд км. Зараз випущеному із Землі сигналу потрібно 18 годин 31 хвилина і 56 секунд, щоб його досягти. Ще стільки ж потрібно, щоб почути відповідь Voyager 2.

Уже наступного року Voyager 2 подолає ще одну цікаву віху. Він «обжене» зонд Pioneer 10 і стане другим за віддаленістю від Землі космічним апаратом.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine