Дослідники з NASA дійшли висновку, що сила вітру у багатьох частинах Марса достатня для того, аби турбіни могли продукувати необхідну кількість енергії для вироблення електрики.
Вітер на Марсі
Атмосфера Марса надзвичайно тонка. Тому попри те, що швидкість вітру на ньому може досягати сотень кілометрів за годину, сила її залишається досить невеликою. І це не завжди добре. Адже це означає, що енергії у ньому небагато і перетворити її за допомогою звичних нам на Землі «вітряків» у достатню кількість електрики для живлення бази не вийде.
Проте це твердження нещодавно поставили під сумнів двоє дослідників з NASA та їхній колега з Університету Вашингтона в Сіетлі. У щойно опублікованій статті вони висловили впевненість, що у багатьох місцях на Марсі виробляти достатньо енергії для життя людей вітер цілком дозволяє.
Для цього вони застосували до Червоної планети кліматичну модель, яка на Землі використовується для передбачення погоди. Вона враховує такі фактори, як кількість сонячного випромінювання, рівень пилу та теплової енергії в атмосфері та ландшафт у різних районах планети.
Де на Марсі можна встановлювати вітрогенератори?
Дослідники змоделювали клімат Марса впродовж багатьох років і зрозуміли, що у багатьох його районах сильні вітри дмуть достатньо регулярно для того, аби використовувати там вітрові турбіни. А в деяких місцях вони можуть навіть стати головним джерелом енергії.
Насамперед це стосується країв кратерів та вулканічних високогір’їв. Крім того, виявилося, що кругові потоки навколо полюсів планети також мають значну силу. У деяких місцях вітряні турбіни виявилися навіть ефективнішими за сонячні панелі.
Усе це дуже важливо для влаштовування поселень поблизу північної крижаної шапки Марса. Вітряні генератори тут давали б достатньо енергії, щоб розтоплювати кригу й отримувати з неї воду. При цьому дослідники зазначають, що, з огляду на високу вартість перевезення кілограма вантажу на Червону планету, створювати ці пристрої доведеться з легших матеріалів, ніж це робиться на Землі.
За матеріалами Рhys.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine