Відмова двигуна не завадила старту Falcon 9

18 березня з космодрому на мисі Канаверал відбувся пуск ракети Falcon 9 із 60 апаратами системи глобального супутникового інтернету Starlink. Приблизно на 140 секунді польоту один із встановлених на першому ступені двигунів Merlin передчасно відключився. У цей момент на кадрах прямої трансляції можна було побачити яскравий спалах, мабуть пов’язаний з позаштатною роботою силового агрегату.

Вісім двигунів Merlin, які залишилися, змогли компенсувати втрату. Цьому багато в чому сприяло те, що інцидент стався лише за кілька секунд до відділення першого ступеня. Як наслідок, другий ступінь успішно вивів супутники Starlink на задану орбіту.

Що стосується власне першого ступеня, то він не зміг здійснити планову посадку на автономну баржу в Атлантичному океані. Очевидно, це пов’язано з втратою двигуна. На кадрах відеознімання видно, що у момент входу в атмосферу від ступеня відокремився якийсь великий фрагмент.

Elon Musk, SpaceX’s founder and CEO, confirms one of the Falcon 9’s first stage engines shut down prematurely during today’s launch.

Although the rocket achieved the planned orbit, Musk says a thorough investigation is needed before the next mission. https://t.co/jYtac6xrlZ pic.twitter.com/YsvHGinGrD

— Spaceflight Now (@SpaceflightNow) March 18, 2020

Варто зауважити, що для ступеня з бортовим номером B1048, використаної під час запуску Starlink, це був уже п’ятий політ у космос. У разі успішної посадки SpaceX встановила б новий рекорд. До цього жодна з перших ступенів Falcon 9 не поверталася понад чотири рази. На жаль, досягнення не відбулося. У компанії вже розпочали розслідування того, що сталося.

Також необхідно зазначити, що це вже другий ступінь Falcon 9, втрачений цього року. У лютому, через помилку в прогнозі напрямку та швидкості вітру, ступінь B1056 «промахнувся» повз баржу. Для порівняння: за весь 2019 рік, SpaceX втратила лише центральний блок нового носія Falcon Heavy. Що стосується двигунів Merlin, то за весь час експлуатації Falcon 9 його, передчасне вимкнення відбулося лише один раз — при запуску, який відбувся ще 2012 року.

За матеріалами https://spaceflightnow.com