Відео дня: зворотній бік Місяця «очима» Apollo 13

У квітні виповниться рівно 50 років польоту Apollo 13 — найдраматичнішої місячної експедиції, яка ледь не закінчилася втратою корабля та його екіпажу. З нагоди ювілею місії спеціалісти Центру космічних польотів ім. Годдарда підготували візуалізацію, що допомагає уявити, як виглядав політ корабля над зворотним боком Місяця.

Візуалізація була створена на основі знімків, зроблених апаратом LRO. Ролик демонструє картину, яку могли спостерігати в ілюмінаторі корабля астронавти Джим Ловелл, Джек Суїджерт та Фред Хейс (Jim Lovell, Jack Swigert, Fred Haise): захід Землі, схід Сонця та кратерована місячна поверхня. На ній особливо виділяється Море Москви та кратер Ціолковського. Швидкість відтворення відео прискорена, порівняно з реальним прольотом.

Apollo 13 облетів Місяць 14 квітня 1970 року по траєкторії вільного повернення (вона забезпечувала його повернення на Землю). Після того як корабель увійшов до місячної тіні, він тимчасово втратив зв’язок із наземним Центром управління. Радіомовчання тривало близько 20 хвилин. Під час обльоту всі три астронавта знаходилися на борту місячного модуля, який використовувався як «рятувальна шлюпка». До речі, через аварію вони мимоволі встановили своєрідний рекорд, відійшовши від Землі на 400 171 км — досі жодна людина не відлітала від рідної планети на більшу відстань.

За матеріалами https://svs.gsfc.nasa.gov