Відео дня: Посадка Perseverance

NASA опублікувала відео спуску ровера Perseverance, яке було відзняте камерами, встановленими як на марсоході, так і на посадковій системі «Небесний кран». Це перше повноцінне відео в історії, яке демонструє процес посадки на іншу планету Сонячної системи.

Відео починається через 230 секунд після того, як посадковий модуль увійшов у верхні шари атмосфери Червоної планети. У цей момент він рухався зі швидкістю 20100 км/год. У кадр також потрапило дно кратера Єзеро, всіяне меншими ударними структурами.

На початку третьої хвилини помітний поштовх, викликаний відстріленням парашута й активацією «Небесного крану». Потім спускова платформа робить маневр, скеровуючись на обране навігаційною системою місце посадки. На останніх секундах видно процес спуску роверу на кабелях. Можна побачити, як реактивний струмінь двигунів «Небесного крану» здіймає з поверхні пил і дрібні камінці. Після того, як ровер торкнувся грунту, платформа від’єдналася та була відведена на безпечну відстань.

Крім відео посадки, NASA також випустило додатковий матеріал, включаючи першу панораму, відзняту камерами Perseverance, і аудіозапис, зроблений його бортовим мікрофоном після приземлення.

За матеріалами: https://www.nasa.gov