Відео дня: Посадка Perseverance

NASA опублікувала відеозапис спуску ровера Perseverance, який був зроблений камерами, встановленими як на самому апараті, так і на спускальній платформі системи «Небесний кран». Це перше в історії повноцінне відео, що демонструє процес посадки на іншу планету Сонячної системи.

Відео починається через 230 секунд після того, як десантний модуль увійшов у верхні шари атмосфери Червоної планети. У цей момент він рухався зі швидкістю 20 100 км/год. Ми бачимо розкриття купола гальмівного парашута, а потім — скидання теплозахисного екрана. У кадр також потрапляє дно кратера Єзеро, усипане меншими за розміром ударними формаціями.

На початку третьої хвилини помітний поштовх, викликаний відстрілом парашута й активацією «Небесного крана». Далі спускальна платформа здійснює маневр, який спрямовує її до обраного навігаційною системою місця посадки. Останні секунди відео демонструють процес спуску ровера на тросах. Видно, як реактивний струмінь двигунів «Небесного крана» здуває пил і дрібне каміння з поверхні. Після підтвердження посадки марсохода платформа від’єднується та відходить від нього на безпечну відстань.

Крім відео посадки, NASA також опублікувала додаткові матеріали, що містять першу панораму, зняту камерами Perseverance та аудіозапис, зроблений його бортовим мікрофоном після посадки.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски
James Webb виявив найвіддаленіший вибух наднової у ранньому Всесвіті
Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі