Великобританія забороняє експорт космічних технологій до Росії

Великобританія забороняє своїм компаніям експортувати до Росії усе, що пов’язано з авіаційною та космічною промисловістю. Зокрема неможлива будь-яка страхова діяльність у цих галузях.

Великобританія вводить санкції проти російського космосу
Великобританія вводить санкції проти російського космосу. Джерело: Spacenews.com

Великобританія вводить нові санкції проти РФ

9 березня секретар міністерства іноземних справ Ліз Трусс оголосила, що Великобританія вводить проти Росії нові санкції, які стосуються аерокосмічної галузі. Вони повністю узгоджуються із загальноєвропейськими обмеженнями, введеними у відповідь на агресію проти України.

Забороняється будь-яка співпраця з країною-агресоркою в аерокосмічній галузі. І це не лише літаки та їхнє обслуговування. Під санкції потрапляють і окремі агрегати та деталі, які постачалися для російської космічної галузі. Крім того, заборонене страхування усього російського, що може літати.

Останнє може видатися дрібницею, але по російській цивільній авіації вдарить дуже сильно. Усі літаки та авіаперевезення у світі страхуються. А тепер навіть ті страхові поліси, що були укладені країною-агресоркою раніше, не діють. А без них ті країни, які санкцій не вводили, не будуть приймати літаки «Аерофлоту» та інших компаній.

Космічна галузь Росії

Як не дивно, космічні запуски теж страхують, навіть у Росії. І, як можна зрозуміти з заяв британського міністерства, раніше країна-агресорка свої космічні апарати страхувала саме у них. Ці фінансові гарантії дозволяють не боятися, що усі гроші, витрачені на будівництво ракети, згорять разом із нею у разі аварії.

Але тепер у Росії такої опції немає. Вона у цьому плані зрівнялася з Північною Кореєю та Іраном. Пуски ракет країні-агресорці коштуватимуть все дорожче та дорожче. Крім того, заміна британських комплектуючих потребуватиме додаткових вкладень. А держава, що перебуває під жорсткими санкціями, дозволити собі це не може. Російська економіка і так тріщить по швах. Схоже, що найближчим часом країні, де 12 квітня є великим святом, буде не до космосу.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine