Вчені вимкнули два прибори на апаратах Voyager, аби подовжити їхню роботу

Джерело електричного живлення на апаратах Voyager поступово виходить з ладу і загальна потужність системи знижується. Науковці вимкнули два наукові прилади, які вже практично не використовувались, аби подовжити функціонування апаратів.

Апарат Voyager
Апарат Voyager. Джерело: phys.org

Апарати Voyager

Інженери Лабораторії реактивного руху NASA, які опікуються місією Voyager, нещодавно були змушені вимкнути по одному дослідницькому приладу на кожному з двох апаратів місії. Зроблено це було для того, аби дати можливість решті обладнання працювати якомога довше в умовах, коли система живлення старого зонда поступово виходить з ладу.

Апарати Voyager — безумовно, одне з найбільших досягнень людства. Запущені в космос 1977 року, вони встигли багаторазово перевищити початково запланований строк експлуатації. Ці зонди стали першими й поки що єдиними об’єктами, створеними людьми, які працюють за межами Сонячної системи.

Однак час бере своє, енергетична установка Voyager поступово слабшає приблизно на 4 Вт на рік і енергії на всі системи не вистачає. Саме тому інженери поступово вимикають ті прилади, які видають мінімум корисної інформації, продовжуючи термін експлуатації важливіших пристроїв.

Що вимкнули науковці?

Загалом кожен з апаратів Voyager укомплектований набором із 10 ідентичних наукових інструментів, більшість з яких не працюють вже давно. Цього разу на апараті Voyager 1 вимкнули пристрій для фіксації космічних променів, що складається з трьох телескопів. Саме він свого часу допоміг визначити, що цей апарат вийшов за межі Сонячної системи.

На апараті Voyager 2 в кінці березня вимкнуть детектор низькозаряджених частинок, що вимірює різноманітні іони та електрони. Обидві системи використовують платформу, що обертається, тож їхнє поле зору становить 360 градусів. Сама ж установка працює від крокового двигуна, який забезпечує імпульс 15,7 Вт кожні 192 секунди.

Двигун розрахований на 500 000 кроків — достатньо, щоб гарантувати безперервну роботу під час зіткнень місії з Сатурном, які відбулися для Voyager 2 у серпні 1980 року. Проте він набагато перевершив цей показник. До часу, коли його дезактивують, двигун зробить понад 8,5 млн кроків.

Що залишиться працювати?

Після вимкнення вказаних приладів продовжують працювати по три наукових інструменти. Тож дослідження тривають. Перший апарат продовжить працювати зі своїм магнітометром і підсистемою плазмових хвиль. Voyager 1 для вимірювання заряджених частинок низької енергії космічного корабля працюватиме до кінця 2025-го, але наступного року буде вимкнений.

Voyager 2 працюватиме зі своїми приладами для дослідження магнітного поля та плазмових хвиль у доступному для огляду майбутньому. Його підсистему космічного випромінювання планують вимкнути у 2026 році. Усе це робиться з розрахунку на те, щоб хоча б один прилад на кожному з апаратів продовжив спою роботу і на початку 2030-х.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Штучний інтелект зустріне гостей Сонячної системи
Рій Дайсона може знищити життя на Землі
Другий шанс: NASA планує наступний політ Starliner 2026 року
Хто відповість, якщо Ілон Маск розіб’є базу на Місяці: правові діри космічної ери
Перший орбітальний запуск з території Європи призначено на 24 березня
Середземноморський детектор нейтрино розповідає про квантову гравітацію
Для школярів запускають онлайн-лекторій про технології Noosphere Ed&Tech
Супутник зазнімкував залишки стародавнього кратера в Австралії
Підліток замість немовля: у найвіддаленішій галактиці Всесвіту знайдено кисень
Приховані океани Марса: виявлені докази рідкої води під поверхнею