Фізики з університету Геттінгена і Окленда (Нова Зеландія) за допомогою комп’ютерної симуляції виявили, що процеси у перші трильйонні секунди після Великого вибуху вплинули на розподіл галактик у Всесвіті.

Цифрова модель подій показала, що складна мережа структур могла сформуватися протягом першої трильйонної частки секунди після Великого вибуху. Поведінка об’єктів, які дослідили фізики, імітує розподіл галактик в сучасному Всесвіті. Однак, на відміну від неї, первісні космічні структури були мікроскопічно малі. Типові об’єкти мають масу всього кілька грамів – набагато менші, ніж сучасні елементарні частинки.
«Фізичний простір, представлений нашим моделюванням, помістився б в один протон, – прокоментував професор Йенс Німейєр, керівник Групи астрофізичної космології Геттінгенського університету. – Це, мабуть, найбільша симуляція найменшої області Всесвіту, проведена до цього часу».
На думку дослідників, формування таких структур та їх взаємодія мали породити фоновий шум гравітаційних хвиль. Завдяки комп’ютерному моделювання можна розрахувати силу ймовірного гравітаційного сигналу, який може бути виміряний в майбутньому.