Варшава очима супутника Sentinel-2

Представлений знімок був зроблений 1 червня 2020 року одним із супутників проекту Sentinel-2. На ньому зображена польська столиця Варшава.

Варшава (фото Sentinel-2). Джерело: ESA

Варшава — це не тільки столиця, але і найбільше місто Польщі. Її населення складає близько 1,8 мільйона, загальна площа міської забудови сягає 517 км³. Саме місто розташоване в центрі Мазовецько-Підляської низовини на березі ріки Вісли, яку добре видно на картинці.

На західному березі Вісли знаходиться Старе місто — головна туристична пам’ятка Варшави (на знімку його можна впізнати за характерним коричневим відтінком черепичних дахів). Під час Другої світової війни німецька армія практично повністю стерла його з лиця Землі. Але після закінчення бойових дій воно було ретельно відновлено. По можливості використовували цеглу з оригінальних будівель. Уламки з руїн неодноразово просіювали для пошуку декоративних елементів і їхніх фрагментів, які потім поверталися на колишні місця. В результаті в 1980-х роках Старе місто було занесе до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «як винятковий приклад майже повної реставрації забудови історичного періоду XIII-XX століть».

За матеріалами: https://www.esa.int