В Україні відбувся рекордний конкурс дитячого малюнка на космічну тематику

В Україні вшосте відбувся конкурс дитячого малюнка на космічну тематику Noosphere Space Art Challenge, організатором якого є ГО «Асоціація Ноосфера». Цього року він став рекордним як за кількістю учасників, так і за кількістю країн, які вони представляли.

Малюнок учасниці конкурсу Катерини Олійник
Малюнок учасниці конкурсу Катерини Олійник

Конкурс від ГО «Асоціація Ноосфера»

24327 учасників із 25 країн світу взяли участь у конкурсі дитячого малюнка Noosphere Space Art Challenge. У 2025 році ця подія, в центрі уваги якої є те, як діти уявляють собі космос і його освоєння, відбулася вже вшосте. Організатором, як завжди, виступила ГО «Асоціація Ноосфера».

До Noosphere Space Art Challenge долучилися понад 24 тисячі юних митців й мисткинь віком від 3 до 17 років. Крім України, вони представляли Швецію, Швейцарію, Австрію, Чехію, Албанію, Болгарію, Грузію, Вірменію, Данію, Ірландію, Італію, Канаду, Кіпр, Латвію, Литву, Нідерланди, Німеччину, Норвегію, Перу, Польщу, Румунію, Словаччину, США та Туреччину.

За умовами конкурсу, з 3 березня по 27 квітня, учасники мали надіслати свої роботи, в яких показати, як вони розуміють деякі відомі факти про Всесвіт або дофантазувати щось своє. Загалом їх поділили на кілька груп.

Малюнок з конкурсу
Малюнок із конкурсу. Автор: Дмитро Козак

Найбільшою була група дітей віком від 8 до 12 років. Саме на неї припала майже половина усіх представлених робіт, хоча молодші та старші учасники теж показали, що їм ця тема цікава. Також цього року організатори вперше ввели категорію малюнка, створеного за допомогою ШІ.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Результати конкурсу

16 травня журі оголосило результати конкурсу. Загалом обрали 100 робіт, які визнали найкращими. Їхні автори отримають подарунки. 11 робіт будуть відзначені особливою нагородою від спеціального партнера конкурсу. Цього року ним став Sense Bank. Обрані малюнки будуть використані у дизайні карток для електронного застосунку Sense SuperApp.

Переможцями конкурсу стали:

У віковій категорії 3–7 років: 

  1. Павло Базилевський, 6 років, Кривий Ріг
  2. Вероніка Погорєлова, 7 років, Кривий Ріг
  3. Теодор Яремчук, 5 років, Київ
Теодор Яремчук зі своєю роботою
Теодор Яремчук зі своєю роботою

У категорії 8–12 років:

  1. Арсеній Дульський, 9 років, с. Орв’яниця, Рівненська область
  2. Діма Козак, 12 років, с. Шебутинці, Чернівецька область
  3. Уляна Гусейнова, 10 років, Берестечко, Волинська область

У категорії 13–17 років: 

  1. Ярослава Богайчук, 14 років, Лубни, Полтавська область
  2. Катерина Олійник, 16 років, с. Камʼянець, Кіровоградська область
  3. Мирослава Кривенко, 14 років, Харків

У категорії ШІ перемогла Анастасія Бурова, 14 років, Кривий Ріг

Рекорд України 

Noosphere Space Art Challenge проводиться з 2019 року. Загалом за 6 років реалізації ініціативи до неї долучилися 81 177 дітей і підлітків: майже 53 тисячі з яких взяли участь у конкурсі за останні два роки. Організатори вирішили зафіксувати це офіційно, подавши заявку на встановлення рекорду за проведення найбільшого в Україні онлайн-конкурсу дитячих малюнків на космічну тематику.

«Це мій ювілейний, п’ятий, Noosphere Space Art Challenge, до якого я долучаюся як координаторка. І щоразу я вражена силою уяви юних українців: цього року ми побачили справжні всесвіти, створені дитячими руками. Кожен малюнок став окремою експедицією, сповненою мрій, відкриттів і жаги до вивчення нового. Вірю, що саме такі ініціативи допомагають дітям бачити в космосі не щось абстрактне, а і своє майбутнє», — поділилася Дар’я Новікова, координаторка проєкту.

Партнерська публікація 

Новини інших медіа
Науковці знайшли кандидата на дев’яту планету Сонячної системи
ESA використовуватиме приватну станцію Orbital Reef
Океанічні світи можуть мати дуже вузькі «зони життя»
Чи могли зміни магнітного поля Землі викликати вимирання неандертальців?
Бум! Ще один потужний сонячний спалах!
У NASA спостерігатимуть за європейською капсулою під час повернення на Землю
Розпочалося полювання на «абажури» з темної матерії
Година різниці. Скільки триває найдовший день року в містах України? СПИСОК
Створена найточніша в історії симуляція злиття нейтронних зір у чорну діру
Зіткнення галактик-близнюків утворило моторошний погляд Космічної Сови