Українська компанія постачає труби Ілону Маску

Компанія «Сентравіс» вже багато років постачає на ринок безшовні труби. Дивовижно, але серед їхніх клієнтів є навіть компанія Ілона Маска, SpaceX. Тож, їх із повним правом можна називати українськими виробниками космічної техніки.

Компанія «Сентравіс». Джерело: phys.org

Українські труби для Ілона Маска

Поки американський бізнесмен Ілон Маск розповідає, що в разі перемоги Дональда Трампа на виборах Президента США, він доправить людей на Марс, виявляється, що йому у цьому допомагають зовсім несподівані люди. Зокрема, з’ясувалося, що труби для його компанії SpaceX постачає українська компанія «Сентравіс».

«Сентравіс» базується у місті Нікополь і вже не один рік виробляє безшовні труби з металу. Вони відрізняються підвищеною стійкістю до механічних впливів і агресивного хімічного середовища. Проте, коли до них звернулися представники SpaceX, це виявилося для них справжнім викликом.

Адже саме таких труб, які потребувала американська компанія вони не виготовляли. Інженерам довелося додатково з ними зв’язуватися і проводити дослідницькі роботи. Результатом став виріб вагою 28 тонн, що вже відправився до США.

Минулі космічні замовлення

Можна було б тільки здивуватися, звідки Ілон Маск міг дізнатися про існування української компанії, яка виготовляє труби. Але річ у тому, що «Сентравіс» вже не вперше має справу з американськими виробниками космічної техніки.

Ще у 2017 році NASA замовляла у них продукцію для наземного випробування ракети SLS, яка має доправити астронавтів на Місяць. Зрештою, виробників безшовних труб великого діаметра у світі не так вже й багато. Тож, українську компанію з повним правом можна назвати виробником космічної техніки.

За матеріалами www.village.com.ua

Китайський марсохід знайшов докази існування давнього океану
Великий вибух у мініатюрі: астрономи побачили народження чорної діри та нуклеосинтез
Virgin Galactic планує залучити 300 млн доларів на будівництво флоту космопланів
Телескоп «Субару» зазнімкував рідкісну галактику з трьома кільцями
Науковці опинилися за крок до виявлення джерела таємничих радіосплесків
Як зовнішні загрози можуть вплинути на «зону життя» зір
Вуглекислий газ підтримував Марс повноводним упродовж 230 млн років
Брудна планета: супутники розгледіли вкриті пластиком пляжі на Землі
На Сонці стався спалах категорії X2.3
Подвійний удар: учені знайшли сліди гігантського кратера на Венері