Учасник галактичного тандему: Hubble зазнімкував красиву спіральну галактику

Астрономи, які працюють із телескопом Hubble, опублікували нове зображення. Воно демонструє красиву спіральну галактику NGC 3507.

Спіральна галактика NGC 3507 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, D. Thilker

NGC 3507 розташована на відстані 46 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Лева. Вона класифікується як спіральна галактика з перетинкою. Це означає, що її спіральні рукави «виростають» з кінців структури, що проходить через центр, яка складається з газу і яскравих зір.

Спіральні рукави NGC 3507 усипані великою кількістю молодих зоряних скупчень. На цей час астрономи ідентифікували понад 90 таких структур. На знімку Hubble також можна побачити рожеві плями, що відповідають регіонам активного зореутворення, а також темні пилові смуги.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Закладинка

До товару

Ядро NGC 3507 демонструє активність, яка вказує на те, що в ньому міститься надмасивна чорна діра. Що стосується швидкості зореутворення, то вона невелика. За рік NGC 3507 народжує дві зорі з масою, еквівалентною масі Сонця.

Хоча NGC 3507 зображена тут насамоті, насправді вона мандрує Всесвітом разом із галактичним партнером на ім’я NGC 3501, який знаходиться за межами кадру. Якщо NGC 3507 — це квінтесенція галактичного колеса, то її партнер схожий на вузьку смужку в небі. Але, попри те, що вони мають абсолютно різний вигляд, обидві галактики — спіральні, просто ми бачимо їх під різними кутами.

Спиральна галактика NGC 3501. Джерело: ESA/Hubble & NASA

За астрономічними масштабами NGC 3507 є близькою до нас галактикою. Завдяки цьому знімок Hubble вийшов таким деталізованим і дозволяє у всіх подробицях розглянути її структуру. Однак цього не можна сказати про більш далекі фонові галактики, які також можна побачити на цьому знімку. Вони зазвичай помаранчевого або жовтого кольору і можуть бути від круглих і схожих на зорі до вузьких і витягнутих, з натяками на спіральні рукави.

Крім NGC 3507 і далеких фонових галактик, на знімку також можна побачити й значно ближчий об’єкт, розташований у нашому Чумацькому Шляху: зорю, розташовану лише в 436 світлових роках від Землі. На знімку вона розташована трохи нижче й правіше ядра NGC 3507, її можна впізнати за наявністю чотирьох дифракційних променів.

Раніше ми розповідали про те, як телескоп James Webb зазнімкував найдальшу галактику у Всесвіті.

За матеріалами Esahubble

Новини інших медіа
Розпочато полювання на «абажури» з темної матерії
Година різниці. Скільки триває найдовший день року в містах України? СПИСОК
Створена найточніша в історії симуляція злиття нейтронних зірок у чорну діру
Зіткнення галактик-близнюків утворило моторошний погляд Космічної Сови
Коли настане літнє сонцестояння у 2025 році?
Чорна діра в центрі Чумацького Шляху обертається з максимальною швидкістю
Китайські супутники влаштували загадкову зустріч на геостаціонарній орбіті
Рівень кисню в атмосфері Землі пов’язаний з інтенсивністю магнітного поля
Зорі та лазери: Gemini North  влаштував шоу в небі над Гаваями (фото)
Науковці виявили гарячий примарний шлейф під Оманом, який впливає на форму Землі