Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм

ГО «Асоціація Ноосфера» та Planetarium Noosphere Dnipro запрошують підлітків 10–16 років на онлайн-зустріч про таємниці дніпровського планетарію. Захід безоплатний та розпочнеться у четвер 12 грудня о 17:00.

Щоб взяти участь, потрібно зареєструватись за цим посиланням.

Зустріч, на якій школярам розкажуть, чому Дніпро є найкосмічнішим містом України відбудеться у межах проєкту «Космічна спадщина UA», партнерами якого є Universe Space Tech та Planetarium Noosphere Dnipro.

ГО «Асоціація Ноосфера» спільно зі своїми партнерами Universe Space Tech та Planetarium Noosphere Dnipro продовжує свій проєкт «Космічна спадщина UA». В його рамках у четвер 12 грудня відбудеться відкрита лекція в рамках якої експерти розкажуть про те, чому Дніпро вважається головним космічним містом України і які таємниці він приховує.

Старший космічний гід Planetarium Noosphere Єгор Тур розповість, чому планетарії вважаються вікном у космос та в чому їх унікальність. А заступниця директора Комунального закладу позашкільної освіти «Центр розвитку дітей та молоді «СтартУм» Дніпровської міської ради Тетяна Мізіченко розкаже про внесок Дніпровщини в освоєння навколоземного простору. 

«Космічна спадщина UA» — це не тільки лекції від експертів, але й конкурс, взяти участь в якому можуть підлітки 10-16 років. Організатори пропонують висловити власне бачення космічної спадщини України в одній із категорій.

  • Малюнок — можна створювати роботи у різних художніх техніках (акварель, гуаш, аплікація тощо) або за допомогою будь-яких графічних редакторів. Вони можуть зображати об’єкти космічної спадщини України, способи збереження спадщини, абстрактне уявлення конкурсантів про нематеріальну спадщину, пов’язану з космосом.
  • Анімаційний ролик — роботи, присвячені об’єктам космічної спадщини України, історичним постатям, пов’язаним з українським космосом, питанню збереження спадщини. Техніка виконання може бути різна: перекладна, стоп моушн, комп’ютерна, пластилінова, пісочна анімація, живопис на склі тощо. Хронометраж конкурсної роботи — до 3 хв.
  • Аудіоподкаст — у номінації приймаються аудіоролики, які містять наукову інформацію, викладену в цікавій та пізнавальній формі, яка стосується об’єктів космічної спадщини України, її збереження та популяризації дослідження. Робота може бути виконана як у форматі самостійної начитки, так і в форматі інтерв’ю. Тривалість аудіо — до 5 хвилин.
  • Оповідання / есе — подаються текстові твори у художньому або публіцистичному стилі, присвячені об’єкту(-ам) космічної спадщини України, їхній історії та питанням збереження. Твори можуть також містити візуальні матеріали: ілюстрації, малюнки тощо. Обсяг творів — до 6 тисяч знаків.
  • Презентація — приймаються самостійні авторські ідеї щодо збереження історичних пам’яток, пов’язаних із космосом, їхнього відновлення та популяризації дослідження.

Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно зареєструватися за посиланням та завантажити свою роботу у відповідному полі до 15 грудня включно. Переможців оголосять 19 грудня. Вони отримають сертифікати та подарунки від організаторів.

Новини інших медіа
Загадковий навколоземний астероїд виявився шматком Місяця
У 3,5 раза ближче за Меркурій: обсерваторія SOHO показала рандеву комети із Сонцем
Планетарний локдаун: чи вплинула пандемія COVID-19 на температуру Місяця?
Ракети NASA пролетять крізь полярне сяйво
Blue Ghost показав який вигляд має сонячне затемнення в космосі
На далекій екзопланеті дмуть надзвукові вітри
Лебедина пісня C/2024 G3 (ATLAS): «привид» комети прикрасив небо над Атакамою
Китай хоче використати лазери для енергопостачання місячних місій
Супутниковий звʼязок 2025: коли стане доступним на смартфонах та скільки коштуватиме
На мисі Канаверал продовжують готуватися до запуску місій Artemis