У побутовому відсіку корабля «Союз МС-09» виявлена пробоїна

Космічні технології

Вранці 30 серпня контролери ЦУП у Х’юстоні та Корольові отримали дані про невелике падіння тиску на МКС. Після нетривалих пошуків екіпаж станції встановив джерело витоку повітря. Ним виявився побутовий відсік космічного корабля “Союз МС-09”.

Повідомляється, що космонавтам вдалося виявити 1,5-міліметрову мікротріщину у стінці побутового відсіку. Під час зовнішнього огляду корабля екіпаж станції помітив щонайменше дві невеликі пробоїни у його корпусі. Очевидно, вони утворилися внаслідок влучення мікрометеоритів.

The leak is in the orbital module of the Soyuz MS-09 spacecraft and the crew has noticed at least two holes in the exterior of the module. They have taken photos for ground engineers to evaluate. Likely a MMOD strike (MMOD example: https://t.co/ZOdkU0ZRPh) on the Soyuz. pic.twitter.com/HynEV4EKds

— Chris B – NSF (@NASASpaceflight) 30 августа 2018 г.

Нині ЦУП розглядає варіанти розв`язання проблеми. Поки що екіпаж станції встановив тимчасову латку, але вона не повністю усунула витік. За словами генерального директора Роскосмосу Дмитра Рогозіна, російські космонавти не планують виходити у відкритий космос для усунення мікротріщини. Ремонтні роботи вестимуться зсередини.

МКС. Джерело: NASA

Навіть якщо мікротріщину не вдасться закрити, теоретично «Союз МС-09» все ще можна буде використовувати для повернення на Землю. Побутовий відсік не призначений для входу в атмосферу та не має теплозахисту. Під час спуску він відокремлюється від капсули екіпажу та згорає.

За матеріалами: https://blogs.nasa.gov