У модулі «Заря» знайдені тріщини

Під час обстеження російського сегмента МКС космонавти виявили тріщини в модулі «Заря». Про це розповів у інтерв’ю «РИА Новости» генеральний конструктор РКК «Енергія», керівник польоту орбітального комплексу з боку РФ Володимир Соловйов.

Модуль «Заря». Джерело: NASA

«Заря» є першим і найстарішим модулем МКС. Він був запущений у листопаді 1998 року. Модуль побудований ДКНПЦ ім. Хрунічева на базі радянського транспортного корабля постачання (ТКП), початково розробленого з метою доправлення вантажів на військові станції «Алмаз». Дублер «Зарі» згодом переобладнанали на багатоцільовий лабораторний модуль «Наука».

За словами Соловйова, виявлені в «Зарі» тріщини не є наскрізними. Але, на його думку, з часом вони почнуть розповзатися, як це свого часу сталося з модулем «Звєзда». Нагадаємо, що 2019 року екіпаж МКС зареєстрував витік повітря. Надалі вдалося встановити, що його причиною є тріщина в проміжній камері «Звєзди». Пізніше там була знайдена і друга тріщина.

У березні цього року космонавти заладнали тріщини герметиком. Витік зменшився, але не припинився. Після цього екіпаж іще кілька разів шукав інші джерела негерметичності в модулі, але усунути проблему досі не вдалося.

За матеріалами: https://ria.ru/20210830