У китайського супутника Chinasat 18 виникли проблеми

Згідно з повідомленнями китайських ЗМІ, незабаром після запуску новий національний супутник зв’язку Chinasat 18 зіткнувся з «аномаліями» у своїй роботі. Будь-яких подробиць проблем і їхніх можливих причин не називали.

Супутник був запущений 19 серпня за допомогою ракети «Чанчжен-3B». Носій відпрацював у штатному режимі та вивів космічний апарат на задану геоперехідну орбіту. Проблеми почалися вже після його відділення від ракети.

Маса Chinasat 18 становить 5200 кг. Він призначений для забезпечення зв’язку з віддаленими районами Китаю, а також морськими та повітряними суднами. Супутник розрахований на 15 років роботи. Однак через відсутність новин про поточний статус апарата поки складно прогнозувати його подальшу долю.

Варто зазначити, що Chinasat 18 є першим апаратом, побудованим на базі платформи DFH-4E. Вона є модифікацією платформи DFH-4, використаної в більш ніж 20 китайських супутниках. Відомо, що два з них передчасно припинили роботу через проблеми з сонячними батареями. Однак ці інциденти сталися ще в минулому десятилітті.

За матеріалами https://spaceflightnow.com